سفر به شهرهای قرمز و نارنجی با ماشین شخصی ممنوع شد

سفر به شهرهای قرمز و نارنجی با ماشین شخصی ممنوع شد

سفر به شهرهای قرمز و نارنجی با ماشین شخصی ممنوع شد
13 اسفند 1399, 15:26 / کد خبر:753013
معاون حمل و نقل وزیر راه و شهرسازی گفت: برای ایام نوروز سفر با خودروهای شخصی به شهرهای قرمز و نارنجی طبق مصوبه ستاد ملی مقابله با کرونا ممنوع است.
شهرام آدم نژاد معاون حمل و نقل وزیر راه و شهرسازی ، با بیان اینکه امسال هم با توجه به شیوع ویروس کرونا طرح نوروزی همانند سال‌های گذشته نخواهیم داشت، گفت: برنامه ریزی برای سفرهای نوروزی امسال مانند روزهای عادی خواهد بود اما سختگیری برای سفرهای نوروزی بسیار بیشتر خواهد شد.
او ادامه داد: هیچ برنامه ریزی برای تبلیغ سفرهای نوروزی نداریم و هیچ سفر فوق العاده‌ای هم نوروز نخواهیم داشت و اگر سفری هم در این بخش صورت گیرد با سختگیری و برنامه ریزی جدی تری انجام خواهد شد.

محدودیت بیشتر برای سفرهای نوروزی

آدم نژاد توضیح داد: ما نظارت‌های خود را برای سفرهای نوروزی بیشتر خواهیم کرد و به صورت مداوم تمامی دستورالعمل‌ها و  شیوه نامه‌های بهداشتی با دقت بیشتری رعایت خواهد شد.
معاون حمل و نقل وزیر راه و شهرسازی بیان کرد: همواره به مسافران اعلام می‌کنیم که اگر سفر ضروری برای ایام نوروز ندارید، به سفر نروید و در صورت ضرورت هم سفر باید با رعایت تمامی شیوه نامه‌های بهداشتی صورت گیرد.
آدم نژاد توضیح داد: ناوگان‌های مختلف حمل و نقل عمومی تامین شده و طبق برنامه ریزی‌های صورت گرفته برای ایام نوروز در قالب دستورالعمل های شدید شیوه نامه‌های بهداشتی سفر با این ناوگان انجام خواهد شد.
او توضیح داد: در بخش حمل و نقل شخصی هم مدیریت هوشمند در ستاد قرارگاه ملی مقابله با کرونا مصوب شده و طبق این مصوبه سفر با خودروی شخصی به شهرهای قرمز، نارنجی و برخی از شهرهای زرد ممنوع است.
معاون حمل و نقل وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه برخی محدودیت‌ها به صورت کامل برای شهرهای قرمز در ایام نوروز در دستور کار قرار گرفته است، گفت: امسال برخلاف سال‌های گذشته برای طرح‌های نوروزی هیچ برنامه ریزی برای افزایش تقاضا و همچنین ایجاد و تامین ناوگان اضافه نداریم و هیچ برنامه و یا مشوقی برای ترغیب مردم به سفر نخواهیم داشت.
آدم نژاد توضیح داد: طبق برنامه ریزی صورت گرفته اگر بلیت‌های گونه‌های مختلف حمل و نقلی به هر دلیلی لغو (کنسل) شود، مبالغ به صورت کامل استرداد خواهد شد.
معاون حمل و نقل وزیر راه و شهرسازی در پایان یادآور شد: همانند ماه‌های گذشته در بخش ناوگان حمل و نقل عمومی از ورود مسافران کرونایی جلوگیری خواهد شد و در هنگام صدور بلیت باید از درگاه‌های وزارت بهداشت استعلام گرفته شود که این موضوع برای ایام نوروز با سختگیری بیشتری انجام خواهد شد و به هیچ عنوان کوتاهی در این زمینه نخواهیم داشت.
ارسال دیدگاه

نظر خود را با سایر مخاطبان ما به اشتراک بگذارید

عکس خوانده نمی‌شود
روزنامه اصفهان امروز چهارشنبه ۱ اردیبهشت ۱۴۰۰، شماره 4052 ؛ 01 اردیبهشت 1400
روزنامه اصفهان امروز چهارشنبه ۱ اردیبهشت ۱۴۰۰
  • آخرین ها
  • پربحث ترین
  • پرمخاطب ترین