ثبت ملی پولکی باغبادران در فهرست میراث ناملموس کشور

ثبت ملی پولکی باغبادران در فهرست میراث ناملموس کشور

ثبت ملی پولکی باغبادران در فهرست میراث ناملموس کشور
13 اسفند 1399, 17:09 / کد خبر:753028

پولکی باغبادران، شیرین خوش طعم این شهر گردشگری در فهرست میراث ناملموس کشور ثبت ملی شد.
به گزارش خبرگزاری صداوسیما، شهردار باغبادران گفت: پیگیری‌های مدیران شهری از آبان سال گذشته برای ثبت این اثر ناملموس به ثمر نشست و اکنون پولکی باغبادران در فهرست آثار ملی معنوی کشور ثبت شد.
حجت الله امینی ، این شیرینی خوش طعم را اصلی‌ترین سوغات تولید شده در شهر باغبادران بیان کرد و افزود: میراث فرهنگی مجموعه‌ای از یادمان‌ها، دانش‌ها، باورها، نماد‌ها و ارزش‌های فرهنگی مردم است که با گذشت زمان از نسلی به نسل دیگر منتقل شده و بر همین اساس تداوم و حفظ آن از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.
وی گفت : شهرداری باغبادران در دوره پنجم مدیریت شهری نگاه ویژه‌ای به جایگاه میراث ناملموس در توسعه پایدار شهر و همچنین نقش و اثرگذاری آن در رسیدن به موفقیت و تحقق سیاست گذاری‌ها در صنعت گردشگری شهری داشته است.
شهردار باغبادران ، فعالیت صنف قنادی در شهر باغبادران را از پیشینه‌ای کهن و تاریخی شامل چند قرن گذشته برخوردار دانست و افزود: در زمان حکمرانی ظل السلطان، حاکم اصفهان، صنف قنادان باغبادران به صورت مستقیم از معافیت مالیاتی برخوردار بودند.
حجت الله امینی، ورود شهرداری‌ها به مباحث حمایت میراث ناملموس را گامی مهم و اساسی دانست و گفت: مهارت پخت پولکی به عنوان شیرینی سنتی با طعمی دلچسب پس از پیگیری‌های مدیریت شهری باغبادران و با حمایت اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی شهرستان لنجان در فهرست آثار ملی معنوی کشور ثبت شد و این مسئله در زمینه تشویق شهروندان در حفظ بسیاری از داشته‌های فرهنگی و تاریخی این دیار مؤثر خواهد بود .
ارسال دیدگاه

نظر خود را با سایر مخاطبان ما به اشتراک بگذارید

عکس خوانده نمی‌شود
روزنامه اصفهان امروز دوشنبه ۲۳ فروردین ۱۴۰۰، شماره 4044 ؛ 23 فروردین 1400
روزنامه اصفهان امروز دوشنبه ۲۳ فروردین ۱۴۰۰
  • آخرین ها
  • پربحث ترین
  • پرمخاطب ترین