اعزام اورژانس اصفهان به مرزهای شلمچه و چزابه
0 -

اعزام اورژانس اصفهان به مرزهای شلمچه و چزابه

اعزام اورژانس اصفهان به مرزهای شلمچه و چزابه
27 شهریور 1398, 18:20 / کد خبر:75305
مدیر حوادث و فوریت‌های پزشکی استان اصفهان از اعزام خودروهای امدادی و ارتباطات اورژانس و تکسنین‌های این مدیریت به مرزهای شلمچه و چزابه همزمان با مراسم راهپیمایی بزرگ اربعین حسینی خبر داد.

غفور راستین در گفت‌ و گو با ایرنا افزود:  برخلاف سال‌های گذشته امسال به مرزهای مهران اعزام نمی‌شویم و نیروهای اورژانس در مرز این دو منطقه مستقر خواهند بود.

وی با اشاره به اعزام ۱۰ آمبولانس به همراه ۴۰ نیروی فوریت‌های پزشکی تصریح کرد: خودروی ارتباطات اورژانس در مرز شلمچه مستقر خواهد بود.

مدیر حوادث و فوریت‌های پزشکی استان اصفهان ادامه داد: یک دستگاه اتوبوس آمبولانس از مرکز فوریت‌های پزشکی استان به همراه هشت تکنسین اورژانس برای اربعین به مرزها اعزام می‌شود.

وی اعزام نیروهای تخصصی مرکز عملیات اضطراری (EOC) و پرستاری را منوط به اعلام دانشگاه علوم پزشکی و براساس نیاز اعلامی دانست و اظهارداشت: دو دستگاه خودروی تعمیرات سیار نیز برای موارد نیاز به مرز اعزام خواهد شد.

راستین خاطرنشان کرد: تمامی بیمارستان‌ها و پایگاه‌های اورژانس استان به حالت آماده باش درخواهند آمد و در صورت نیاز تا نقطه صفر مرزی مسایل فوریت‎‌های پزشکی را پوشش می‌دهند.

وی با اشاره به اینکه زیارت اربعین به دلیل کاروانی نبودن و نداشتن راهنمای تور فاقد ارائه مجوزهای پزشکی مورد نیاز برای مسافران است تاکید کرد: نیاز است سامانه سماح شرایطی را برای اخذ مجوزهای پزشکی و ویزیت زائران به لحاظ تایید سلامت آن‌ها فراهم آورد.

مدیر حوادث و فوریت‌های پزشکی استان خاطرنشان کرد: متاسفانه بیشترین مشکلات زائران در مباحث بهداشتی است بنابراین حضور تیم‌های بهداشتی در موکب‌ها به موکب‌داران توصیه می‌شود.

وی سفر زیارتی اربعین را برای افراد بالای ۷۰ سال، کودکان زیر ۵ سال، مادران باردار و بیماران از جمله بیماران آسمی و دیالیزی مناسب ندانست و اعلام کرد: مراکز و خدمات درمانی مناسبی در عراق به ویژه به منظور انجام دیالیز برای بیماران وجود ندارد و این بیماران حتما با مشکل مواجه خواهند شد.

راستین همچنین از زائران خواست: از آب‌های آشامیدنی بدون بسته بندی و نیز مواد غذایی بین راهی خودداری کنند تا به سلامت سفر خود را پشت سربگذارند و با بازگشت زائران بیماری‌های واگیردار در کشور همه‌گیر نشود.

اربعین حسینی همزمان با بیستم صفر، چهلمین روز شهادت حضرت امام حسین(ع) به همراه فرزندان و یاران ایشان در روز عاشوراست که به همین مناسبت سالانه همایش پیاده‌روی از نجف تا کربلا با حضور علاقه‌مندان و ارادتمندان اهل بیت(ع) برگزار می‌شود.

سال گذشته نزدیک به ۱۷۰ هزار نفر از استان اصفهان در همایش بزرگ پیاده‌روی اربعین حسینی(ع) شرکت کرده بودند.

ارسال دیدگاه

نظر خود را با سایر مخاطبان ما به اشتراک بگذارید

عکس خوانده نمی شود
روزنامه اصفهان امروز یکشنبه ۲۸ مهر ۱۳۹۸، شماره 3636 ؛ 28 مهر 1398
روزنامه اصفهان امروز یکشنبه ۲۸ مهر ۱۳۹۸
  • آخرین ها
  • پربحث ترین
  • پرمخاطب ترین