افزایش قیمت میوه از میادین میوه و تره‌بار/ صرفاً واردات موز، انبه، آناناس و نارگیل مجاز است

افزایش قیمت میوه از میادین میوه و تره‌بار/ صرفاً واردات موز، انبه، آناناس و نارگیل مجاز است

افزایش قیمت میوه از میادین میوه و تره‌بار/ صرفاً واردات موز، انبه، آناناس و نارگیل مجاز است
16 اسفند 1399, 09:04 / کد خبر:753124
رئیس اتحادیه فروشندگان میوه و سبزی گفت: طی سال‌های گذشته اتاق اصناف ایران جشنواره‌ای تحت عنوان فروش بهاره میوه برگزار می‌کرد و این طرح امسال به فروشندگان میوه محول شده است و در صورتی آمادگی فروش میوه با تخفیف به مشتریان، می‌تواند پلاکارد فروش بهاره را در مغازه خود نصب کنند.
اسدالله کارگر در گفت‌وگو با میزان، با اشاره به افزایش قیمت میوه اظهار کرد: گران شدن میوه مربوط به مراکز عرضه میوه و سبزی در سطح شهر نیست، قیمت میوه در مبدا و از میادین میوه و تره‌بار افزایش داشته است، میوه فروشی‌ها مطابق قوانین اتحادیه تنها مجاز به دریافت سود مصوب هستند.

رئیس اتحادیه فروشندگان میوه و سبزی تصریح کرد: ناهماهنگی در خصوص صادرات و تامین نیاز بازار باعث افزایش نوسانات قیمت در بازار خواهد شد، بار‌ها از دستگاه‌های ذی ربط و اتحادیه اعلام شده که با توجه به تامین نیاز بازار اقدام به صادرات کنند.

وی با بیان اینکه قاچاق میوه امری انکار ناپذیر است، افزود: مطابق بخش نامه‌های موجود تنها واردات موز، انبه، آناناس و نارگیل به کشور مجاز است و سایر اقلام میوه‌های خارجی موجود در بازار به صورت قاچاق وارد کشور شده است.

کارگر ادامه داد: در واحد‌های مجوز دار میوه فروشی به ندرت شاهد عرضه میوه قاچاق هستیم و عمده این میوه‌ها در فروشگاه‌های زنجیره‌ای و سوپرمارکت‌ها ارائه می‌شود که مسئول نظارت بر این واحد‌های فروش به عهده اتحادیه فروشندگان میوه و سبزی نیست.

وی با اشاره به نوسان در تقاضا برای خرید میوه بیان کرد: خرید میوه بسته به ایام سال متفاوت است و با وجود کاهش قدرت خرید مردم و اولویت داشتن سایر هزینه‌ها به خرید میوه، معمولا در پایان سال میزان تقاضا برای خرید میوه افزایش خواهد یافت.

کارگر عنوان کرد: طی سال‌های گذشته اتاق اصناف ایران جشنواره‌ای تحت عنوان فروش بهاره میوه برگزار می‌کرد و این طرح امسال به فروشندگان میوه محول شده است و در صورتی آمادگی فروش میوه با تخفیف به مشتریان، می‌تواند پلاکارد فروش بهاره را در مغازه خود نصب کنند.

رئیس اتحادیه فروشندگان میوه و سبزی تصریح کرد: سال گذشته با شیوع بیماری کرونا گمانه زنی هایی درباره خصوص خاصیت لیموترش در فضای مجازی پخش شد و  میزان خرید این محصول به شدت افزایش یافت، اما در ادامه با تامین نیاز بازار و افزایش آگاهی مردم نسبت به بیماری کرونا میزان تقاضا برای این میوه نیز تعدیل شد.
ارسال دیدگاه

نظر خود را با سایر مخاطبان ما به اشتراک بگذارید

عکس خوانده نمی‌شود
روزنامه اصفهان امروز دوشنبه ۲۳ فروردین ۱۴۰۰، شماره 4044 ؛ 23 فروردین 1400
روزنامه اصفهان امروز دوشنبه ۲۳ فروردین ۱۴۰۰
  • آخرین ها
  • پربحث ترین
  • پرمخاطب ترین