سفرهای نوروزی بر مبنای وضعیت رنگ‌بندی استان‌ها انجام می‌شود

سفرهای نوروزی بر مبنای وضعیت رنگ‌بندی استان‌ها انجام می‌شود

سفرهای نوروزی بر مبنای وضعیت رنگ‌بندی استان‌ها انجام می‌شود
16 اسفند 1399, 17:38 / کد خبر:753218
سخنگوی ستاد استانی مقابله با کرونا در اصفهان گفت: طبق مصوبه ستاد ملی کرونا مقرر شد سفرها بر مبنای وضعیت رنگ‌بندی شهرها و استان‌ها انجام شود که بر این اساس سفر از استان‌های زرد و آبی به استان‌های زرد و آبیِ دیگر مجاز است.
حجت‌الله غلامی در گفت‌وگو با ایسنا درباره سفرهای نوروزی و تصمیمات ستاد ملی مقابله با کرونا، اظهار کرد: ساعتی پیش جلسه ستاد ملی مقابله با کرونا به صورت ویدئو کنفرانس و ارتباط تصویری با مرکز استان‌ها برگزار شد که ستاد ملی توصیه کرد که مردم حتی‌المقدور از سفر در ایام نوروز پرهیز کنند، اما طبق مصوبه این ستاد مقرر شد سفرها بر مبنای وضعیت رنگ‌بندی شهرها و استان‌ها انجام شود که بر این اساس سفر از استان‌های زرد و آبی به استان‌های زرد و آبی دیگر مجاز است، ولی سفر به استان‌های قرمز و نارنجی ممنوع است.
وی افزود: درباره اقامت مسافران صرفاً مراکزی که مورد تأیید بهداشت و درمان هستند مجاز به پذیرش مسافر هستند و اقامت در مدارس، کمپ‌ها، خانه‌های استیجاری و چادرها ممنوع شد.
 سخنگوی ستاد استانی مقابله با کرونا در اصفهان با بیان اینکه چهارمحال و بختیاری در وضعیت قرمز قرار گرفته است، تصریح کرد: مقرر شد مبادی ورودی به این استان به شدت کنترل شود و اجازه ورود خودروهای غیربومی از چهارمحال و بختیاری را ندهیم.
غلامی خاطرنشان کرد: طرح شهید سلیمانی به شکل ویژه در ۱۵ روز ابتدای نوروز و ۱۵ روز بعد از نوروز به شکل ویژه اجرا تا عملیات رصد، آموزش و غربالگری افراد به شکل بهتری انجام شود.
وی گفت: استان اصفهان هم‌اکنون در وضعیت زرد و آبی قرار دارد و سفر به اصفهان تنها از استان‌های زرد و آبی امکان‌پذیر است.
ارسال دیدگاه

نظر خود را با سایر مخاطبان ما به اشتراک بگذارید

عکس خوانده نمی‌شود
روزنامه اصفهان امروز شنبه 28 فروردین ۱۴۰۰، شماره 4048 ؛ 28 فروردین 1400
روزنامه اصفهان امروز شنبه 28 فروردین ۱۴۰۰
  • آخرین ها
  • پربحث ترین
  • پرمخاطب ترین