بستنی تا پایان امسال گران نمی‌شود
0 -

بستنی تا پایان امسال گران نمی‌شود

بستنی تا پایان امسال گران نمی‌شود
28 شهریور 1398, 10:40 / کد خبر:75332
رییس اتحادیه فروشندگان آبمیوه، بستنی و کافی‌شاپ‌ اصفهان گفت: فصل فروش بستنی تمام شده و قیمت آن تا پایان سال افزایش نمی یابد حتی به دلیل رقابتی بودن بازار، امکان کاهش قیمت بستنی هست.

محمود رنجبر در گفت‌وگو با ایمنا اظهار کرد: وضعیت اقتصادی نه چندان مطلوب باعث کاهش ۳۰ درصدی استقبال مردم از خرید بستنی شده است و به‌رغم افزایش شدید نرخ مواد اولیه بستنی اما افزایش ناچیزی در قیمت‌ نهایی اعمال شد.

وی افزود: بستنی فروشی های لاکچری شهر اصفهان زیر نظر اتحادیه نیستند، نمایندگی آنها در تهران است و پروانه کشوری دارند.

رییس اتحادیه فروشندگان آبمیوه، بستنی و کافی‌شاپ‌ اصفهان ادامه داد: هیچ بستنی فروشی حق ندارد با گرانی تولید بستنی اقدام به کاهش وزن محصولاتش کند، تا کنون نیز فقط تعداد محدودی واحدهای بدون پروانه، تخلف داشته‌اند.

رنجبر تصریح کرد: قیمت مصوب بستنی بر اساس وزن آن محاسبه می شود. سال گذشته قیمت یک کیلوگرم بستنی ۱۶ هزار تومان بود که امسال به ۱۸ هزار تومان افزایش یافت، بر این اساس قیمت ۱۶۰ گرم بستنی سه هزار تومان در نظر گرفته شده است.

وی خاطرنشان کرد: فصل فروش بستنی تمام شده است و قیمت بستنی تا پایان سال افزایش نمی یابد و چون قیمت ها رقابتی است، قیمت بستنی رو به کاهش می رود.

رییس اتحادیه فروشندگان آبمیوه، بستنی و کافی‌شاپ‌ اصفهان خاطرنشان کرد: بیش از ۶۰۰ واحد بستنی فروشی در شهر اصفهان فعالیت می کنند که حدود ۴۰۰ واحد از آن ها مجوز دارند.

رنجبر افزود: اگر واحد هایی که مجوز ندارند و اخطار دریافت کرده اند برای کسب مجوز اقدام کنند، واحد آنها پلمب نمی شود اما اگر اقدام نکنند بی شک واحد صنفی آنها توقیف خواهد شد.

ارسال دیدگاه

نظر خود را با سایر مخاطبان ما به اشتراک بگذارید

عکس خوانده نمی شود
روزنامه اصفهان امروز پنج شنبه ۲۵ مهر ۱۳۹۸، شماره 3635 ؛ 25 مهر 1398
روزنامه اصفهان امروز پنج شنبه ۲۵ مهر ۱۳۹۸
  • آخرین ها
  • پربحث ترین
  • پرمخاطب ترین