واکنش عسگری به سر وزن نرسیدن حسینی/ در صوفیه غافلگیر شدم

تکواندو بین المللی بلغارستان؛

واکنش عسگری به سر وزن نرسیدن حسینی/ در صوفیه غافلگیر شدم

واکنش عسگری به سر وزن نرسیدن حسینی/ در صوفیه غافلگیر شدم
18 اسفند 1399, 09:11 / کد خبر:753391
سرمربی تیم ملی تکواندو بعد از مسابقات بین المللی بلغارستان گفت: انتظار چنین تورنمنت سطح بالا و خوبی را نداشتم و بعد از ۱۴ ماه دوری از میدان مسابقات عملکرد ملی پوشان راضی کننده بود.
فریبرز عسگری در پایان رقابتهای بین المللی تکواندو صوفیه در کشور بلغارستان ضمن بیان مطلب فوق به خبرنگار مهر، اظهار داشت: این مسابقات با حضور تعداد زیادی از تکواندوکاران مطرح دنیا در بالاترین سطح فنی برگزار شد. از کشورهایی مختلف حتی برزیل و مکزیک نفراتی که کسب سهمیه کرده‌اند در این مسابقات حضور داشتند. واقعاً فکر نمی‌کردم با چنین تورنمنت با کیفتی مواجه شویم و به نوعی غافلگیر شدیم.
وی ادامه داد: بعد از ۱۴ ماه دوری از مسابقات حضور در یک تورنمنت سطح بالا که شاید به جرأت بتوان آن را در اندازه‌های یک «گرندپری» دانست. این رقابت‌ها سنگ محک بسیار خوبی برای تکواندوکاران بود و ضمن دیدن رقبای المپیکی تکواندوکاران، باعث شد بیشتر به نقاط ضعف و قوت نفرات خود پی ببریم.
سرمربی تیم ملی تکواندو با بیان اینکه در شرایط فعلی به دنبال نتیجه و مدال نیست اظهار داشت: در این مسابقات شاهد مبارزات خوبی از سوی تکواندوکاران آسیایی و اروپایی بودیم. تیم ما برای حضور در رقابتهای قهرمانی آسیا آماده می‌شود، ولی آنها به دلیل حضور در مسابقات کسب سهمیه قاره شرایط و زمانبندی تمرینی متفاوت از ما جلوتر بودند. همین موضوع باعث شد آماده‌تر باشند. به عنوان مثال اردن تیم بسیار خوبی داشت و در اروپا هم که اغلب حاضرین وضعیت بهتری نداشتند.
عسگری در خصوص عملکرد تکواندوکاران کشورمان در این رقابتها گفت: یک تورنمنت سنگین را در صوفیه پشت سر گذاشتیم و برخی نفرات به دلیل همین دوری بیش از یک ساله از مسابقات بین المللی، زمین را گم کرده بودند. اما در مجموع عملکرد قابل قبولی داشتیم و نتایجی را هم که واگذار کردیم، خیلی نزدیک بود.
وی در خصوص شایعه به سر وزن نرسیدن میرهاشم حسینی هم گفت: واقعاً چنین چیزی صحت ندارد. اگر به جدول مسابقات توجه کنید، متوجه خواهید شد که قبل از وزن کشی و پس از صحبت با کمیته برگزاری به دلیل سرماخوردگی، نام میرهاشم را از جدول خارج کردیم و در اوزان خود نیز تغییراتی دادیم. یعنی بخشی به وزن ۷۴- کیلوگرم آمد و برخورداری هم در وزن ۸۰- کیلوگرم مبارزه کرد. حسینی واقعاً شرایط جسمانی خوبی نداشت و اجازه ندادیم با آن شرایط مبارزه کند و ترسی که حریفان از او دارند بریزد.
سرمربی تیم ملی در پایان گفت: در این تورنمنت، سبک جدید و خاصی از مسابقات را شاهد بودیم. تاکنون ندیده بودم که تکواندوکاران می‌بایست در اتاق‌های خود گرم و مسابقه را در سالن یا اتاق کوچکی که هیچ تماشاگری ندارد برگزار کنند. همه چیز مانند شرایط تمرین و به نوعی عجیب و غریب بود که باید با آن کنار بیایم. شاید کرونا حالا حالاها میهمان ما باشد.
ارسال دیدگاه

نظر خود را با سایر مخاطبان ما به اشتراک بگذارید

عکس خوانده نمی‌شود
روزنامه اصفهان امروز چهارشنبه ۲۵ فروردین ۱۴۰۰، شماره 4046 ؛ 25 فروردین 1400
روزنامه اصفهان امروز چهارشنبه ۲۵ فروردین ۱۴۰۰
  • آخرین ها
  • پربحث ترین
  • پرمخاطب ترین