شوک در بازار کاغذ/ تحریر به بندی ۶۵۰ هزار تومان رسید

شوک در بازار کاغذ/ تحریر به بندی ۶۵۰ هزار تومان رسید

شوک در بازار کاغذ/ تحریر به بندی ۶۵۰ هزار تومان رسید
18 اسفند 1399, 10:42 / کد خبر:753411
روند افزایشی قیمت‌ها در بازار کاغذ آزاد ادامه دارد؛ به طوری که امروز قیمت هر بند کاغذ چاپ و تحریر به ۶۵۰ هزار تومان رسیده است.
در حالیکه خریداران و بازار در شوک قیمت 630 هزار تومانی روز قبل کاغذ چاپ و تحریر در بازار آزاد هستند،‌ امروز این نوع از کاغذ که نیاز اصلی کشور به تولید است‌، در بازار آزاد با افزایش 20 هزار تومانی قیمت‌ها به بندی 650 هزار تومان رسید.
این در حالی است که بنا به گفته کارشناسان این بازار خرید و فروش چندانی در بازار انجام نمی‌شود،‌ از سوی دیگر ناشران که کمبود کاغذ خود را از بازار آزاد تهیه می‌کردند و در طول ماه‌های گذشته دسترسی چندانی به کاغذ دولتی نداشته‌اند‌، نیز دست نگاه داشته تا قیمت‌ها در بازار به ثبات برسد و بعد خرید کنند.
مهمترین دلیل این افزایش قیمت در بازار کمبود کاغذ تحریر عنوان شده است؛ اتفاقی که به دنبال روند کند ثبت سفارش و تخصیص ارز در وزارت صمت و بانک مرکزی به وجود آمده است.در عین حال برخی هم معتقدند که کمبود کاغذی وجود ندارد و این بهانه‌ای است برای افزایش قیمت،‌ تاجرانی که در یکسال گذشته کاغذ را به قیمت پایین‌تر از قیمت تمام شده به دلیل نبود تقاضا در بازار فروخته‌اند‌، با این افزایش قیمت‌ها به دنبال جبران ضرر و زیان خود هستند.
باید دید این روند افزایشی قیمت کاغذ تا کجا ادامه پیدا می‌کند, تجربه سال‌های اخیر  این بازار نشان داده است هر وقت بحرانی در قیمت‌ها پیش آمده روند افزایشی ادامه‌دار شده و یکباره متوقف  می‌‌‌‌شود. با کاهش تقاضای در بازار قیمت‌ها تا اندازه‌ای فروکش می‌کند اما هیچ‌گاه به قیمت سابق باز نمی‌گردد.
ارسال دیدگاه

نظر خود را با سایر مخاطبان ما به اشتراک بگذارید

عکس خوانده نمی‌شود
روزنامه اصفهان امروز دوشنبه ۲۳ فروردین ۱۴۰۰، شماره 4044 ؛ 23 فروردین 1400
روزنامه اصفهان امروز دوشنبه ۲۳ فروردین ۱۴۰۰
  • آخرین ها
  • پربحث ترین
  • پرمخاطب ترین