هاشمی: از نظر فنی شک نداشتم المپیکی‌ها باید به جام جهانی بروند

فشنگ نباشد، باید به اردوی خارجی برویم

هاشمی: از نظر فنی شک نداشتم المپیکی‌ها باید به جام جهانی بروند

هاشمی: از نظر فنی شک نداشتم المپیکی‌ها باید به جام جهانی بروند
18 اسفند 1399, 12:21 / کد خبر:753435

سرمربی تیم ملی تفنگ گفت: اگر امکان خرید و ورود فشنگ نباشد، ملی‌پوشان تیراندازی باید در اردوی خارجی باشند.

 الهام هاشمی، سرمربی تیم ملی تفنگ در نشست خبری که صبح امروز (دوشنبه) در محل فدراسیون تیراندازی برگزار شد، اظهار داشت: خواسته های من در جهت بهبود وضعیت تیم ملی است و مسائلی بود که باید انجام می‌شد تا تیم آماده شود. بنا نبود لیگ شروع شود و مسابقات آزاد یک سال بود برگزار نشده بود. ما تمرینات عصرگاهی نداشتیم و شرایط مناسب المپیک نبود. با قول‌هایی که کمیته ملی المپیک و وزارت ورزش به‌ویژه درباره تامین فشنگ دادند به توافق رسیدیم.
وی ادامه داد: امیدواریم مشکل فشنگ حل شود، چون همچنان پا برجاست. 30 هزار فشنگ باشگاه‌ها خریداری شد، ولی 220 هزار فشنگ لازم داریم‌. نیاز به حمایت بیشتری داریم. اگر امکان خرید و ورود فشنگ نباشد، بچه‌ها باید در اردوی خارجی باشند. در هر دو المپیک قبلی هم بچه‌ها اردوهای خارج از کشور داشتند و امیدوارم امسال هم این اتفاق بیفتد.
سرمربی تیم ملی تفنگ گفت: تاثیر مسابقات آنلاین از هیچی بهتر بود. تیراندازان از بهمن‌ سال گذشته هیچ مسابقه داخلی و خارجی نداشتند و مجبور بودیم در مسابقات آنلاین باشیم تا آنها خود را آماده کنند. مسابقات قهرمانی آسیا فینال نداشت، ولی بقیه مسابقات کیفیت مناسبی داشت.
هاشمی در ادامه این نشست خبری عنوان کرد: مسابقات لیگ فشرده برگزار و باعث خستگی ورزشکاران شد و چون با توجه به اینکه تیراندازان تا اسفند در بدنسازی شدید هستند، دیگر نتوانستند در فینال رکوردهای خود را تکرار کنند. مسابقات آنلاین کمک خوبی بود، ولی به هیچ عنوان جایگزین مسابقات حضوری نبود.
وی خاطرنشان کرد: قرار بود تا آخر امسال رزرو المپیکی‌ها انتخاب شوند و تا خرداد بین نفرات اصلی و ذخیره‌ها انتخابی برگزار شود. ورزشکاران ما اکثراً در بادی و سه‌وضعیت هستند و برای ذخیره‌ها باید کسانی را انتخاب می‌کردیم که در هر دو خوب باشند. رویا صبح‌خیز عملکرد خوبی در لیگ و مسابقات آزاد داشت، ولی تک رشته‌ای است، به همین دلیل از وی در اردو و بازی‌های آسیایی استفاده می‌کنیم.
سرمربی تیم ملی تفنگ گفت: به خاطر فشنگ نمی‌توانیم تربیت تیرانداز در سه‌وضعیت داشته باشیم و تیرانداز دو رشته‌ای هم بسیار کم داریم. مسابقات انتخابی ما قرار بود جام جهانی هند و کره جنوبی باشد که هند را نمی‌رویم  و کره جنوبی لغو شد.
هاشمی درباره شانس کسب مدال در المپیک گفت: باید برای کسب مدال ببینیم شرایط چگونه است. اگر فشنگ نداشته باشیم و مسابقه نرویم، شانس مدال نداریم، اما اگر شرایط فراهم باشد، شانس داریم. بعد از بدنسازی و مشخص شدن هر رشته برای تیراندازان، رکوردها منوط به حضور در مسابقات بین‌المللی، افزایش خواهد داشت. ما 30 هزار فشنگ داریم که قدیمی است و با کیفیت نیست. فشنگ بسیار مهم است و اگر شرایط فراهم باشد، بهترین نتیجه را خواهیم داشت.
وی در خصوص شانس کسب سهمیه رنکینگ گفت: با توجه به امتیاز رنکینگ در سال 2021 و افزایش 10 برابری آن، مسابقات هند تاثیر زیادی دارد. یکی از نگرانی من از نبود المپیکی‌ها در هند نیز به دلیل عدم سقوط آنها در رنکینگ است. رنکینگ باقری 24 است. دو نفر دیگر یعنی نوروزی و نکونام هم شانس دارند. سایر کشورها هم با توجه به امتیاز بالای مسابقات شانس کسب سهمیه را دارند. قبلاً تیراندازان آلمان و بلاروس بالاتر از باقری بودند و خودشان و تیم‌شان سهمیه نگرفته بودند و با توجه به اینکه مسابقات اروپا برگزار نشده، احتمال کسب سهمیه از قاره خود را داشتند، ولی الان نیاز به محاسبات نیست و هر کسی شانس کسب این یک سهمیه را دارد.
هاشمی در پاسخ به این سوال که شما موافق اعزام تیراندازان به جام جهانی هند بودید؟ گفت: هر سال 4 مسابقه داشتیم که یک مسابقه تست ایونت بود. امسال سه مسابقه بود که کره جنوبی عقب افتاد و هند را به خاطر کرونا نمی‌رویم و با یک مسابقه یعنی آذربایجان نمی‌توان آماده شد. از فدراسیون خواستم که کمیسیون پزشکی تشکیل شود، چون از نظر فنی شک نداریم که باید شرکت کنند. من این درخواست را دادم و گفتم که تصمیم کمیسیون پزشکی را انجام می‌دهیم.
در این نشست همچنین کهرنگی نایب رئیس بانوان فدراسیون در پاسخ به این سوال که آیا کمیسیون پزشکی تشکیل جلسه داد؟ گفت: به دکتر بهرامی‌نژاد رئیس کمیته پزشکی درخواست دادیم که این موضوع بررسی شود، اما اعزام را صلاح ندانستند و کمیسیون پزشکی تشکیل نشد.
ارسال دیدگاه

نظر خود را با سایر مخاطبان ما به اشتراک بگذارید

عکس خوانده نمی‌شود
روزنامه اصفهان امروز دوشنبه ۲۳ فروردین ۱۴۰۰، شماره 4044 ؛ 23 فروردین 1400
روزنامه اصفهان امروز دوشنبه ۲۳ فروردین ۱۴۰۰
  • آخرین ها
  • پربحث ترین
  • پرمخاطب ترین