توسعه و بازگشایی در گذرآقانورالله نجفی ممنوع شد

توسعه و بازگشایی در گذرآقانورالله نجفی ممنوع شد

توسعه و بازگشایی در گذرآقانورالله نجفی ممنوع شد
18 اسفند 1399, 17:00 / کد خبر:753462

قاری قرآن گفت: بر اساس مصوبه شورای عالی شهرسازی کشور هر گونه توسعه و بازگشایی در گذرآقا نورالله نجفی اصفهان ممنوع است.

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، علیرضا قاری قرآن مدیرکل راه و شهرسازی استان اصفهان امروز در نشست خبری با خبرنگاران ضمن تبریک اعیاد ماه مبارک رجب و به ویژه عید مبعث با بیان اینکه اعتبارات اداره کل راه و شهرسازی استان اصفهان در دو بخش مسکن و شهرسازی است، اظهار کرد: این اعتبارات مستقل است و منابع جداگانه‌ای برای آن تعریف شده است.

او با بیان اینکه بخشی از اعتبارات راه و شهرسازی استان اصفهان ملی و بخشی استانی است، ابراز داشت: در سال مالی ۹۸ در بخش راه در مجموع ۷۶ میلیارد تومان تخصیص اعتبارات در پروژه‌های زیرساختی در کل استان بوده و این عدد در سال ۹۹ به ۱۶۹ میلیارد تومان افزایش یافته است.

تهاتر نداریم

مدیرکل راه و شهرسازی استان اصفهان با بیان اینکه در پروژه‌های وزارت راه و شهرسازی تهاتر نداریم، ادامه داد: در این وزارت خانه به صورت نقدی و اوراق مشارکتی پرداختی‌ها انجام می‌شود.

او با بیان اینکه اعتبارات مربوط به املاک و مسکن استان اصفهان امسال ۸۵ میلیارد تومان بوده است، ادامه داد: تاکنون ۱۲۰ درصد درآمد این بخش را داشته‌ایم که این امر با تبدیل و یا فروش املاک محقق شده است.

قاری قرآن با بیان اینکه ۷۸ درصد از اقدامات راه و شهرسازی استان اصفهان در زمینه عمرانی است، ابراز داشت: ۱۰ درصد از بودجه این بودجه در بخش جاری و ۹۰ درصد در بخش عمرانی هزینه می‌شود.

او با بیان اینکه امسال کاهش پرداخت حقوق به پرسنل را داشتیم، ادامه داد: در مجموع در سال ۹۸ نسبت به سال ۹۹ شاهد کاهش ۸.۵ درصدی پرداختی به پرسنل این اداره کل بوده‌ایم.

شناسایی ۲۳ پروژه نیمه کاره بالای هفت سال سن در اصفهان

مدیرکل راه و شهرسازی استان اصفهان با بیان اینکه با اولویت بندی پروژه‌های استان اصفهان اجرای عملیات آن را در دستور کار قرار دادیم، ابراز داشت: در استان اصفهان ۲۳ پروژه نیمه کاره با بیش از هفت سال قدمت احصا شد که بهره برداری از آن‌ها در دستور کار قرار گرفت.

او با بیان اینکه عملیات اجرایی اغلب این پروژه‌ها آغاز شده است، افزود: هفت عدد از این پروژه‌ها تا پایان امسال به بهره برداری رسیده و تعدادی نیز سال آینده بهره برداری خواهد شد.

کنارگذر شرق اصفهان تا پایان سال ۱۴۰۰ بهره برداری می‌شود

او با بیان اینکه کنارگذر شرق در اصفهان راه‌اندازی شده است، افزود: ۳۰ کیلومتر از این پروژه تا پایان دولت دوازدهم اجرایی می‌شود و تا پایان سال ۱۴۰۰ این پروژه به صورت کامل در اختیار شهروندان قرار می‌گیرد.

قاری قرآن با بیان اینکه توسعه ساختمان فرمانداری‌ها در استان اصفهان در دستور کار است، ادامه داد: در این زمینه پروژه فرمانداری اردستان را در دستور داریم و ساختمان فرمانداری اصفهان نیز تکمیل و بهره برداری شده ضمن اینکه دیگر پروژه جدیدی را آغاز نخواهیم کرد.

هیچ پروژه‌ای را بدون اعتبار آغاز نکردیم

او با بیان اینکه در سال ۹۹ مقاومت کردیم تا هیچ پروژه‌ای را بدون اعتبار شروع نکنیم، گفت: تمرکز ما اتمام پروژه‌های اولویت دار است تا شاهد تبعات اجتماعی عدم اجرای پروژه‌ها نباشیم.

مدیرکل راه و شهرسازی استان اصفهان در خصوص اجرای ۱۶۰ هزار واحد مسکن مهر در استان اصفهان ابراز داشت: این پروژه از ۱۶ سال پیش آغاز شده است و بالغ بر ۹۹.۳ درصد تحویل مردم شده و در مجموع ۹۰۰ واحد مسکونی در این پروژه هنوز ساخته نشده است.

او با بیان اینکه طی یک سال گذشته مشکلات ۳۰ درصد از پروژه مسکن مهر باقیمانده در استان اصفهان برطرف شده است، ادامه داد: در این زمینه پروژه‌ای را در شهرضا آغاز کردیم که یک بلوک آن تکمیل شده و دو بلوک دیگر نیز در دست ساخت است.

۷۱ هزار واحد مسکن در طرح اقدام ملی سهم اصفهان است

قاری قرآن با بیان اینکه در طرح اقدام ملی مسکن سهم استان اصفهان ۷۱ هزار واحد مسکونی است، افزود: در سه مرحله ثبت نام داشتیم که ۹۴ هزار نفر در این زمینه ثبت نام کردند که ۲۱ هزار نفر واجد شرایط بودند و ۱۳ هزار نفر تأیید نهایی شدند و تاکنون ۱۱ هزار و ۶۰۰ نفر افتتاح حساب داشتند و ۹ هزار نفر واریز وجه داشتند.

او با بیان اینکه طرح اقدام ملی مسکن برای دهک‌های میانی تعریف شده است، ادامه داد: برای دهک‌های پایین‌تر مسکن محرومان را در دستور کار داریم که در کل کشور قرار است ۶۰۰ هزار واحد در این بخش با همکاری بنیاد مسکن، بهزیستی، کمیته امداد، بسیج سازندگی و دیگر نهاد‌ها به بهره برداری برسد.

تخصیص زمین اقدام ملی مسکن در ۷۰ شهر اصفهان

مدیرکل راه و شهرسازی استان اصفهان با بیان اینکه در ۷۰ شهر از ۱۰۷ شهر طرح اقدام ملی مسکن زمین اختصاص داده شده است، ابراز داشت: هدف ما در این طرح جلوگیری از مهاجرت است.

او با بیان اینکه در زمینه بازآفرینی در شهر‌های استان هفت شهر مجوز فعالیت دارند، گفت: در این زمینه در راستای افزایش اعتبارات و تعداد شهر‌ها در این زمینه پیگیری‌های لازم را در دستور کار داریم.

قاری قرآن با بیان اینکه در زمینه بازآفرینی امسال ۱۶.۵ میلیارد تومان بودجه تخصیص یافته است، افزود: در نظر داریم در سال آینده این اعتبار را به ۲۰ میلیارد تومان برسانیم.

او با بیان اینکه در بازآفرینی در شهر اصفهان پروژه همت آباد از مهم‌ترین پروژه‌های در دستور کار است، اضافه کرد: در این زمینه با حمایت و اعتماد مردم این پروژه به خوبی در حال پیشرفت است و با حضور سرمایه‌گذار اولین بلوک در این منطقه در حال بهره برداری است.

طرح جامع ۹۸ شهر استان اصفهان ابلاغ شد

مدیرکل راه و شهرسازی استان اصفهان با بیان اینکه باید همه شهر‌های استان اصفهان باید طرح جامع را داشته باشند گفت: ۹۸ شهر از ۱۰۷ شهر طرح جامع ابلاغ شده است که این طرح باید هر پنج سال یکبار به روز رسانی شود.

او گفت: همه شهر‌های استان امسال قرارداد برای طرح تفصیلی را دارند و در این زمینه مشکلی نداریم.

طرح جامع منطقه ناژوان به شهرداری ابلاغ شد

قاری قرآن در خصوص طرح جامع منطقه ویژه ناژوان ابراز داشت: این امر در سه دوره شورا در دستور کار است، اما باید توجه داشت که این امر کار بسیار سخت و زمان بری است، اما اکنون طرح به شهرداری ابلاغ شده است و باید پله به پله این طرح اجرایی شود.

او با بیان اینکه ناژوان در حریم شهر اصفهان است و ما این امکان را داریم که به ساکنان این منطقه زمین و مسکن جایگزین اهدا کنیم، ادامه داد: با تغییر کاربری فضای سبز را برای این منطقه در دستور کار داریم.

هرگونه توسعه و بازگشایی در گذر آقانورالله نجفی ممنوع شد

مدیرکل راه و شهرسازی استان اصفهان در خصوص گذر آقانورالله نجفی ابراز داشت: بر اساس آخرین مصوبه برای این گذر هیچ گونه توسعه و بازگشایی اجازه داده نشده است و شهرداری باید در این زمینه وضعیت موجود را ساماندهی کند.

او گفت: امکان تردد خودرو در گذر آقا نورالله نجفی میسر نخواهد شد و این امر بر اساس ابلاغیه شورای عالی شهرسازی کشور است.

قاری قرآن در خصوص آخرین وضعیت قطار سریع السیر اصفهان – تهران ابراز داشت: این پروژه درگیر زمان شده است و هر چه این زمان بگذرد مشکلات بیشتر می‌شود؛ باید برای این پروژه اعتبار و برنامه زمان‌بندی مشخص تعیین شود.

زمان بهره برداری از قطار سریع السیر اصفهان – تهران مشخص نیست

او افزود: ساختار پروژه محوری باید برای قطار سریع السیر اصفهان در نظر گرفته شود، این پروژه را نقطه به نقطه در دستور کار داریم و سرمایه‌گذار چینی در این پروژه ورود کرده و هنوز مشخص نیست این پروژه چه زمانی به بهره برداری برسد.

مدیرکل راه و شهرسازی استان اصفهان در خصوص حضور دلالان در طرح اقدام ملی مسکن ابراز داشت: شرایط به گونه‌ای برنامه‌ریزی شده است که در این زمینه این امر به حداقل برسد چرا که امکان واگذاری واحد‌های این طرح به دیگری وجود ندارد.

اجرای ۹۸ حکم رفع تصرف اراضی راه و شهرسازی در اصفهان

او با بیان اینکه از ابتدای امسال ۹۸ مورد اجرای حکم برای رفع تصرف اراضی ادارات راه و شهرسازی استان اصفهان داشتیم، اضافه کرد: ارزش این زمین‌ها حدود یک هزار میلیارد تومان بوده است.

قاری قرآن گفت: ۱۷۵ مورد نیز رفع تصرف فوری شده است که این امر در واقع پیشگیری بوده است که میزان آن یک میلیون و ۶۷۰ هزار متر مربع بوده است.

تحریم‌ها توسعه فرودگاه اصفهان را متوقف کرد

او در خصوص طرح توسعه فرودگاه نیز ابراز داشت: در این زمینه شرکت فرودگاه‌ها توسعه داخلی را در دستور کار دارد، اما با توجه به تحریم‌ها به مشکل برخوردند، اما توسعه داخلی همچنان در دستور کار است.

مدیرکل راه و شهرسازی استان اصفهان با بیان اینکه تنها سه جاده در استان اصفهان هنوز دوبانده نشده است، ابراز داشت: این امر محقق شود کاهش تصادفات را در محور‌های اصلی خواهیم داشت.

او گفت: اگر یک هزار میلیارد تومان اعتبار داشته باشیم می‌توانیم همه جاده‌های استان اصفهان را ساماندهی کنیم.

آماده حل مشکل حصه و ورنامخواست هستیم

قاری قرآن در خصوص برنامه اداره کل راه و شهرسازی استان اصفهان در زمینه مناطق ویژه موقوفه استان اصفهان از جمله حصه و ورنامخواست اظهار کرد: برای این امر تفاهم‌نامه‌هایی را با اوقاف داشته‌ایم، این امر کار زیربنایی است همه ورنامخواست وقفی است و مردم در این خانه‌ها زندگی می‌کنند اوقاف تبدیل به احسن را در دستور کار دارد منابع طبیعی، شهرداری و اداره کل ثبت باید ورود کنند تا این مشکل برطرف شود.
ارسال دیدگاه

نظر خود را با سایر مخاطبان ما به اشتراک بگذارید

عکس خوانده نمی‌شود
روزنامه اصفهان امروز دوشنبه ۲۳ فروردین ۱۴۰۰، شماره 4044 ؛ 23 فروردین 1400
روزنامه اصفهان امروز دوشنبه ۲۳ فروردین ۱۴۰۰
  • آخرین ها
  • پربحث ترین
  • پرمخاطب ترین