"شوتبال" بعد از عید نوروز آنتن را ترک می‌کند/ چرا افشین زی‌نوری از "هوش برتر" رفت؟

"شوتبال" بعد از عید نوروز آنتن را ترک می‌کند/ چرا افشین زی‌نوری از "هوش برتر" رفت؟

"شوتبال" بعد از عید نوروز آنتن را ترک می‌کند/ چرا افشین زی‌نوری از "هوش برتر" رفت؟
19 اسفند 1399, 08:54 / کد خبر:753480
برنامه "هوش‌برتر" با مجری و شکل و شمایل جدید از ۳۰ اسفندماه هر شب روی آنتن است و "شوتبال" بعد از تعطیلات عید نوروز، تعطیل می‌شود.
برنامه "هوش‌برتر" با شکل و شمایل و مجری جدید وارد فصل جدیدی می‌شود. مسابقه‌ای که ذهنِ شرکت‌کننده و مخاطب را با هم درگیر می‌کرد و واقعاً می‌توان نامش را مسابقه اطلاعات عمومی برترِ تلویزیون گذاشت. مسابقه‌ای که البته پیش‌تر افشین زی‌نوری از هنرمندان صاحب‌نام دوبله و بازیگری، اجرا می‌کرد. برنامه‌ای که به تعبیر پیمان پورمقیمی تهیه‌کننده‌اش با تغییرات ساختاری از 30 اسفندماه در قالب 21 قسمت هر شب روی آنتن خواهد بود.
شبکه نسیم , تلویزیون , عید نوروز , صدا و سیما ,
وقتی واردِ لوکیشن "هوش‌برتر" می‌شویم با دکوری کاملاً تغییر کرده و یا به تعبیری، مازِ تو در تو مواجه می‌شویم. برنامه‌ای که این بار شرکت‌کننده و مخاطب را واردِ "دیوار مرگ" می‌کند. در کنار همه این اتفاقات،‌ آریا طاهری مجری جوانی که او را به عنوان مجری برنامه "نسیم دانش" می‌شناسیم این فصل را اجرا می‌کند. وقتی نظاره‌گر بخشی از این رقابت بودیم شاهدِ بازی‌های امروزی بودیم که همه آن‌هارا به شکل دیجیتال و گیم درآوردند. بنابراین هیچ المانی از فصل‌های قبل در آن دیده نمی‌شود. 
شبکه نسیم , تلویزیون , عید نوروز , صدا و سیما ,
در جریانِ حضور در لوکیشن این برنامه با آریا طاهری لحظاتی کوتاه به گفت‌وگو نشستیم و او به این نکته اشاره کرد: من دو کار سخت و چالش مهم دارم؛ چالش اول به جای افشین زی‌نوری اجرا کردن است که او کاملاً شخصیت حرفه‌ای داشت و چالش دوم مسابقه "هوش‌برتر" جدیدی است که خیلی کار سختی داریم تا این شکل جدید و متنوع را جا بیندازیم.
پورمقیمی تهیه‌کننده این برنامه تلویزیونی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم  به ایرانی بودن "هوش برتر" اشاره کرد و گفت: خبرنگاران با من تماس می‌گفتند و درباره کپی‌برداری از مسابقات خارجی می‌پرسیدند؛ باید بگویم برای ساخت "هوش‌برتر" ایده گرفته‌ایم اما مسابقه‌ای کاملاً ایرانی است؛ چون دوستان مستعد و تلاشگری در اتاق فکر مسابقه داریم کسانی که در سری‌های قبل، جزو برگزیدگان مسابقه بوده‌اند. 
شبکه نسیم , تلویزیون , عید نوروز , صدا و سیما ,
او درباره تغییر در شکل و شمایلِ برنامه، توضیح داد: زمانی که تعدادی از قسمت‌های برنامه طبق روال پیش می‌رود، عدم تغییر، مخاطب را نسبت به آن برنامه و مسابقه، ناامید می‌کند. به این نتیجه رسیدیم دست به تغییر ببریم تا برندِ مهمی مثل "هوش برتر" را سرپا نگه داریم. به همین خاطر در بازی‌ها و دکور و خیلی از اتفاقات دیگر که از سی‌ام اسفندماه هر شب خواهید دید، تغییرات عمده‌ای داده‌ایم.
تهیه‌کننده "هوش‌برتر" درباره تغییر افشین زی‌نوری، گفت: تداخل کاری داشتند و ترجیح دادیم به سراغ مجری جدیدی برویم. افشین زی‌نوری مجری و هنرمند کاربلدی است که جزو برندِ "هوش‌برتر" محسوب می‌شد اما امیدوارم این جوانِ مستعد و تلاشگرمان که اجرای این برنامه را برعهده دارد موفق باشد.
شبکه نسیم , تلویزیون , عید نوروز , صدا و سیما ,
وی در خصوص ادامه "هوش‌برتر" خاطرنشان کرد: 21 قسمت طراحی کرده‌ایم که بعد از عید نوروز هم روی آنتن خواهیم بود؛ این برنامه قطعاً ادامه خواهد داشت اما بعد از این قسمت‌های طراحی شده می‌رویم و بعد از ماه رمضان برخواهیم گشت. 
شبکه نسیم , تلویزیون , عید نوروز , صدا و سیما ,
شوتبال بعد از عید نوروز تعطیل می‌شود!
برنامه "شوتبال" که در فصل‌های قبل به شکل لیگ برگزار شده قرار است در ویژه برنامه نوروزی بدون فضای رقابتی و در قالبی سرگرم کننده برگزار شود. حامد آهنگی یکی از مجریان این برنامه تلویزیونی اعتقاد دارد که "شوتبال نوروزی" با سری‌های قبل که فضای رقابتی آن خیلی جدّی بود کاملاً متفاوت است. برخی از دوستان در زمان برگزاری لیگ‌ها تا به حال دوربین ندیده بودند و اولین بارشان بود جلوی دوربین می‌آمدند و حتی ذوق داشتند و با جدّیت رقابت را دنبال کرده و برد و باخت برایشان مهم بود، به همین دلیل حتی نمی‌توانستیم با آنها شوخی کنیم.
مقداد مؤمن‌نژاد تهیه‌کننده "شوتبال" در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم  گفت: 14 قسمت طراحی کرده‌ایم که از 29 اسفندماه در قالب فینال اصلی آقایان روی آنتن خواهد رفت. مرحله نهایی مسابقات مقدماتی که پخش می‌شد و از 30 اسفندماه مسابقات نوروزی‌مان روی آنتن خواهد رفت. هر قسمت برنامه 4 شرکت‌کننده داریم که دو شرکت‌کننده اصلی دو همراه دارند. اگر نادر سلیمانی یا نصرالله رادش می‌آیند، پسرهایشان همراهی‌شان می‌کنند. هدف‌مان از این کار، قرار دادن آدم‌های نسل قدیم در کنار نسل جوان بود. 
وی با اشاره به پایان فصل کنونی "شوتبال" و تعطیلی موقت برنامه، تأکید کرد: این برنامه تا 13 فروردین روی آنتن خواهد بود و "شوتبال" برای مدتی تعطیل می‌شود. تا با تغییر بازی‌ها، فکر جدید و شرکت‌کننده‌ها و طراحی متنوعی بعد از محرم و صفر سال 1400 برگردیم. 
ارسال دیدگاه

نظر خود را با سایر مخاطبان ما به اشتراک بگذارید

عکس خوانده نمی‌شود
روزنامه اصفهان امروز شنبه 28 فروردین ۱۴۰۰، شماره 4048 ؛ 28 فروردین 1400
روزنامه اصفهان امروز شنبه 28 فروردین ۱۴۰۰
  • آخرین ها
  • پربحث ترین
  • پرمخاطب ترین