روند کاهشی دمای هوای اصفهان
0 -

روند کاهشی دمای هوای اصفهان

روند کاهشی دمای هوای اصفهان
29 شهریور 1398, 13:13 / کد خبر:75352
کارشناس مسئول پیش بینی هوای استان اصفهان با اشاره به تداوم پدیده غبارمحلی به ویژه در ساعات صبح و کاهش کیفیت هوا، گفت: امروز روند کاهشی دمای هوا در اصفهان آغاز شده و در روزهای آینده نیز هوا خنک تر می شود.

ابراهیم هنرمند در گفت و گو با خرنگار ایمنا با بیان اینکه بررسی نقشه های هواشناسی بیانگر تداوم جوی پایدار بر استان طی سه روز آینده است، اظهار کرد: وضعیت جوی بیشتر مناطق در این مدت به صورت صاف و گاهی وزش باد پیش بینی می شود.
وی با اشاره به کاهش یک تا دو درجه ای دمای هوا در ۲۴ ساعت آینده، افزود: خوروبیابانک با دمای ۴۰ درجه سانتی گراد بالای صفر و بویین میاندشت با دمای هفت درجه سانتی گراد بالای صفر به ترتیب گرمترین و خنک ترین مناطق استان خواهند بود.

کارشناس مسئول پیش بینی هوای استان اصفهان ادامه داد: بیشینه دما در کلانشهر اصفهان در گرمترین ساعات امروز ۳۶ درجه سانتی گراد بالای صفر و کمینه دما در خنک ترین ساعات صبح فردا ۱۶ درجه سانتی گراد بالای صفر پیش بینی می شود.

هنرمند با بیان اینکه پدیده غبار محلی در زرین شهر و مبارکه و فرودگاه اصفهان قابل مشاهده است، افزود: پایداری جوی در یک هفته اخیر  به انباشت غبار و کاهش کیفیت هوا و دید افقی در ساعات صبح در مناطق صنعتی و کلانشهر اصفهان منجر شده است.

وی اضافه کرد:  امروز روند نامحسوس کاهش دما در استان آغاز شده و روز یکشنبه نیز هوا دو درجه خنک تر می شود.

به علت خاموش بودن سیستم پایش آنلاین وضعیت کیفی هوای، امروز از سالم یا ناسالم بودن هوای اصفهان اطلاعی در دست نیست.

ارسال دیدگاه

نظر خود را با سایر مخاطبان ما به اشتراک بگذارید

عکس خوانده نمی شود
روزنامه اصفهان امروز پنج شنبه ۲۵ مهر ۱۳۹۸، شماره 3635 ؛ 25 مهر 1398
روزنامه اصفهان امروز پنج شنبه ۲۵ مهر ۱۳۹۸
  • آخرین ها
  • پربحث ترین
  • پرمخاطب ترین