پایانه بار هوایی فرودگاه اصفهان به بهره‌برداری رسید
0 -

با حضور وزرای راه و صنعت

پایانه بار هوایی فرودگاه اصفهان به بهره‌برداری رسید

پایانه بار هوایی فرودگاه اصفهان به بهره‌برداری رسید
30 شهریور 1398, 11:55 / کد خبر:75370
پایانه های بارهوایی(کارگو ترمینال) فرودگاه بین المللی شهید بهشتی اصفهان روز شنبه با حضور وزرای راه و شهرسازی و صنعت، معدن و تجارت به بهره برداری رسید.
این پایانه در زمینی به مساحت بیش از ۲ هزار متر مربع و با اعتبار بیش از یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان توسط اتحادیه تولید و صادرکنندگان میوه استان اصفهان در فرودگاه بین المللی شهید بهشتی احداث شده است.
به گزارش ایرنا، ظرفیت صادرات کالا و بار از این پایانه به گفته مسوولان امر در طول هفته  ۷۰ تُن تخمین زده شده است. با توجه به اینکه اصفهان اکنون از ظرفیت خوبی در زمینه تولید و صادرات محصولات گلخانه ای و فرش دارد وجود این  پایانه کمک بسیاری در تولیدات، صادرات و رونق اقتصادی استان دارد.
قرارداد ساخت و تجهیز پایانه بار هوایی این فرودگاه ۲۸ تیر سال ۹۵ بین اتاق بازرگانی اصفهان و پیمانکار منعقد شد.
همچنین وزیر راه و شهرسازی عملیات اجرایی از پروژه های توسعه توقفگاه هواپیما با افزایش موقعیت ١٠ به ٢٣ موقعیت پارک، پروژه توسعه ترمینال خارجی به بیش از ٢ برابر ظرفیت موجود و پروژه احداث موتورخانه تاسیساتی شماره ٢ فرودگاه بازدید کرد.
بازدید از آزادراه شرق اصفهان و قطار سریع السیر اصفهان - تهران و ریل ذوب آهن ، محور طالخونچه - شهرضا و افتتاح بانددوم نایین - انارک و بازدید مترو بهارستان و مسجد و مدرسه و افتتاح مسکن مهر و  آغاز عملیات اجرایی هزار واحد مسکن در قالب طرح اقدام ملی از جمله برنامه سفر دو روزه وزیر راه و شهرسازی به استان اصفهان اعلام شد.
وزیران راه و شهرسازی و صنعت، معدن و تجارت روز شنبه به منظور شرکت در جلسات کشوری و استانی و بازدید و افتتاح چندین طرح مربوط وارد فرودگاه بین‌المللی شهید بهشتی اصفهان شدند.
محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی و رضا رحمانی وزیر صنعت، معدن و تجارت در بدو ورود مورد استقبال عباس رضایی  استاندار و جمعی از مدیران کل استان قرار گرفتند.
ارسال دیدگاه

نظر خود را با سایر مخاطبان ما به اشتراک بگذارید

عکس خوانده نمی شود
روزنامه اصفهان امروز پنج شنبه ۲۵ مهر ۱۳۹۸، شماره 3635 ؛ 25 مهر 1398
روزنامه اصفهان امروز پنج شنبه ۲۵ مهر ۱۳۹۸
  • آخرین ها
  • پربحث ترین
  • پرمخاطب ترین