پروژه قطار سریع السیر تهران- قم- اصفهان بدون وقفه احداث می‌شود
0 -

وزیر راه:

پروژه قطار سریع السیر تهران- قم- اصفهان بدون وقفه احداث می‌شود

پروژه قطار سریع السیر تهران- قم- اصفهان بدون وقفه احداث می‌شود
30 شهریور 1398, 12:05 / کد خبر:75372
وزیر راه و شهرسازی با اشاره به وقفه در اجرای پروژه قطار سریع السیر تهران- قم- اصفهان گفت: اراده این است که نگذاریم وقفه ایجاد شود.
به گزارش  تسنیم ، محمد اسلامی صبح امروز در جمع خبرنگاران در فرودگاه اصفهان اظهار داشت: اساس فرودگاه اصفهان، طرح ترمینال بین‌المللی و ملی آن است و در کل فعالیت‌های صورت گرفته و راه‌اندازی موقت فرودگاه شهید بهشتی سبب شده کارهای صورت گرفته کیفیت لازم را نداشته باشد.
وی افزود: در حال حاضر هم ترمینال خارجی آن‌یک طرح توسعه 7 هزار متری است که مسئولان متعهد شده‌اند تا پایان سال به بهره‌برداری برسانند و با توجه به اینکه اصفهان یکی از کانون‌های اقتصادی و گردشگری مهم کشور است و سهم به‌سزایی را در اقتصاد ملی دارد، این انتظار می‌رود که این استان فرودگاه پیشرفته‌ای را داشته باشد.
وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه کارهای توسعه‌ای موقت و جزیره‌ای انجام‌گرفته در راستای بهبود وضعیت موجود است، تصریح کرد: امیدوارم که قرارداد طرح‌های جدید بسته‌ شده با یکی از کشورهای اروپایی که متوقف‌ شده بود با مشارکت شرکت دیگری به‌عنوان جایگزین و بعد از فراخوان دادن پایه‌گذاری شود.
وی بازدید از پیشرفت کارها در فرودگاه اصفهان، آزادراه‌ها، قطار سریع‌السیر اصفهان، افتتاح راه‌های ساخته‌شده و آماده بهره‌برداری و آغاز فعالیت و کارهای جدید را ازجمله اهداف سفر به اصفهان برشمرد و گفت: همچنین قرار است در این سفر با هدف خودکفایی در ساخت ریل و استفاده از ریل تولید داخلی در ذوب‌آهن اصفهان با حضور آقای رحمانی وزیر صنعت، معدن و تجارت، برنامه‌ای برای تحویل ریل تولید داخل به شرکت ساخت برای استفاده در پروژه‌های عمرانی و توسعه‌ای انجام گیرد.
اسلامی افزود: بازدید از پارکینگ فرودگاه اصفهان از دیگر برنامه‌های پیش رو است که به دلیل اینکه این فرودگاه جایگزین فرودگاه مهرآباد و امام خمینی (ره) تهران است باید هواپیماها به اصفهان هدایت شوند؛ دو سال پیش با توجه به مشکلی که پیش آمد اصفهان پذیرای هواپیماها به دلیل کمبود جا نبود.ازاین‌رو توسعه پارکینگ‌های فرودگاه در دست بهره‌برداری است و ظرفیت پارکینگ دو برابر خواهد شد تا به اصفهان برای ایفای این نقش کمک کند.
وی خاطرنشان کرد: ترمینال بار هوایی فرودگاه اصفهان به‌عنوان نمونه‌ای از مشارکت و با هزینه بخش خصوصی انجام‌گرفته که مجهز به پنجره واحد و ظرفیت سردخانه زیر صفر و بالای صفر بوده است که بتواند برای صادرات غیرنفتی، این استان نقش بزرگی را ایفا کند، این ترمینال افتتاح شد و خوش‌بین هستم در شکوفایی صادرات نقش مهمی دارد.
وزیر راه و شهرسازی با اشاره به توقف و وقفه در پروژه قطار سریع السیر تهران- قم- اصفهان گفت: اراده این است که نگذاریم وقفه ایجاد شود.
ارسال دیدگاه

نظر خود را با سایر مخاطبان ما به اشتراک بگذارید

عکس خوانده نمی شود
پاسخ
30 شهریور 1398 14:46
مهمان:
خواهشااااااتوروخدا هرچه سریع ترررررررقطارسریع السیر تهران قم اصفهان راه اندازی بشه توروخدااااآاااااااا ممنون خیلی طرح خوب وعالییییییییییی هست ممنون 
0 -
روزنامه اصفهان امروز پنج شنبه ۲۵ مهر ۱۳۹۸، شماره 3635 ؛ 25 مهر 1398
روزنامه اصفهان امروز پنج شنبه ۲۵ مهر ۱۳۹۸
  • آخرین ها
  • پربحث ترین
  • پرمخاطب ترین