تولید دستگاه بازرسی چمدانی با تکنولوژی اشعه ایکس
0 -

توسط محققان اصفهانی انجام شد؛

تولید دستگاه بازرسی چمدانی با تکنولوژی اشعه ایکس

تولید دستگاه بازرسی چمدانی با تکنولوژی اشعه ایکس
30 شهریور 1398, 15:53 / کد خبر:75390
مدیرعامل یک شرکت دانش‌بنیان مستقر در شهرک علمی تحقیقاتی اصفهان گفت: "دستگاه بازرسی ایکس‌ری چمدانی" در تمام مبادی ورود و خروج بار در کشور، ورودی ساختمان‌ها، ادارات و مراکز نظامی، تجاری و دولتی و تمام فرودگاه‌ها و ایستگاه‌های راه آهن محلی در داخل کشور قابل استفاده است.

به گزارش ایسنا، فرید نجات بخش در رابطه با "دستگاه بازرسی ایکس‌ری چمدانی"، اظهار کرد: این دستگاه که برای بازرسی چمدان یا ساک‌های مسافران در گیت‌های ورودی فرودگاه‌ها، پایانه‌های مسافربری و مراکز اداری استفاده می‌شود با تکنولوژی ایکس‌ری سرعت افزایش بازرسی را به همراه دارد.

وی افزود: دستگاه به صورت کاملا بومی با قیمت مناسب و کیفیت بالا تولید شده است. نام تجاری این محصول "پرتوسازان" است و با ارزش 300 میلیارد ریال تولید می شود که نسبت به نمونه مشابه خارجی از قیمت مناسب تری برخوردار است.

مدیرعامل شرکت بهیار صنعت سپاهان تصریح کرد: نمونه اولیه این دستگاه تا یک یا دوماه آینده در فرودگاه اصفهان نصب خواهد شد و پس از دریافت مجوز برای این دستگاه، توزیع در تمام مراکز کشور که به این دستگاه نیاز داشته باشند، امکان پذیر خواهد شد.

نجات بخش گفت: دیگر محصول این شرکت دانش بنیان در حوزه تجهیزات پزشکی، "دستگاه بازرسی کانتینری کالا" است که در حال حاضر در گلوگاه‌های نیروی انتظامی مورد استفاده قرار است.

وی خاطر نشان کرد: شرکت بهیار صنعت سپاهان دارای بیش از  30 نوع محصول متنوع است که تعدادی از آن‌ها در حوزه پزشکی کاربرد دارد از جمله تخت‌های الکتریکی، چراغ‌های اتاق عمل، دستگاه رادیولوژی اتاق عمل، دستگاه شکاف دهنده خطی که برای درمان سرطان و در خصوص حوزه‌های غیر پزشکی نیز موفق به ساخت دستگاه‌های مورد استفاده در بازرسی‌ها شده است.

ارسال دیدگاه

نظر خود را با سایر مخاطبان ما به اشتراک بگذارید

عکس خوانده نمی شود
روزنامه اصفهان امروز پنج شنبه ۲۵ مهر ۱۳۹۸، شماره 3635 ؛ 25 مهر 1398
روزنامه اصفهان امروز پنج شنبه ۲۵ مهر ۱۳۹۸
  • آخرین ها
  • پربحث ترین
  • پرمخاطب ترین