آغاز هفته افزایشی شاخص کل بورس امروز ۳۰ شهریورماه
0 -

آغاز هفته افزایشی شاخص کل بورس امروز ۳۰ شهریورماه

آغاز هفته افزایشی شاخص کل بورس امروز ۳۰ شهریورماه
30 شهریور 1398, 19:30 / کد خبر:75404
شاخص کل بورس تهران که از ساعت ۹ و پنج دقیقه امروز افزایشی شده بود تا پایان به این روند ادامه داد و در نهایت با بیش از سه هزار واحد افزایش به کار خود پایان داد.

به گزارش ایمنا، در معاملات امروز شنبه _۳۰ شهریورماه_ شاخص بورس تهران عدد ۲۹۷ هزار و ۷۱۲ واحد را ثبت کرد.

شاخص هم وزن نیز با ۱۵۱۹ واحد افزایش به رقم ۸۵ هزار و ۷۶۶ واحد رسید.

شاخص بازار اول به کانال ۲۱۷ هزار واحدی وارد شد و شاخص بازار دوم نیز عدد ۶۰۲ هزار و ۴۴۷ واحد را ثبت کرد. امروز آیفکس نیز به عدد سه هزار و ۹۵۲ واحد رسید.

بر این اساس امروز با دست به دست شدن چهار میلیارد سهم و اوراق بهادار طی ۳۷۲ هزار نوبت داد و ستد، ارزش معاملات به بیش از ۱۵۵۰ میلیارد تومان رسید.

در معاملات امروز نمادهای "کگل"، "رمپنا" و "فملی" به ترتیب با ۳۴۹، ۲۹۵ و ۲۶۸ واحد افزایش بیشترین تاثیر مثبت و در مقابل نمادهای "فخاس"، "ونوین" و "وپارس" به ترتیب با ۸۷، ۷۱ و ۴۴ واحد کاهش بیشترین تاثیر منفی بر شاخص را ثبت کردند.

همچنین امروز "وتجارت"، "خساپا" و "وبصادر" پربیننده ‌ترین نمادهای بورسی بودند. از سوی دیگر در پایان داد و ستد امروز بورس تهران، بانک برترین گروه صنعت بود و خودرو و فلزات اساسی به ترتیب جایگاه دوم و سوم را به خود اختصاص دادند.

قابل ذکر است‌، شاخص بورس تهران امروز با افزایش ۳۵۴۵ واحد به کانال ۲۹۷ هزار واحدی بازگشت و سنگینی تقاضا نسبت به عرضه در اکثر گروه های بورسی محسوس بود، به گفته کارشناسان بازار سرمایه ورود نقدینگی به بورس، سیگنال های جهانی و گزارش شش ماهه شرکت ها مهمترین دلیل تداوم صعود شاخص هستند.

ارسال دیدگاه

نظر خود را با سایر مخاطبان ما به اشتراک بگذارید

عکس خوانده نمی شود
روزنامه اصفهان امروز پنج شنبه ۲۵ مهر ۱۳۹۸، شماره 3635 ؛ 25 مهر 1398
روزنامه اصفهان امروز پنج شنبه ۲۵ مهر ۱۳۹۸
  • آخرین ها
  • پربحث ترین
  • پرمخاطب ترین