نمایشگاه دفاع مقدس در اصفهان افتتاح شد

نمایشگاه دفاع مقدس در اصفهان افتتاح شد

نمایشگاه دفاع مقدس در اصفهان افتتاح شد
31 شهریور 1398, 17:00 / کد خبر:75425
نمایشگاه دستاوردهای دفاع مقدس روز یکشنبه با حضور فرماندهان ارشد ارتش، سپاه و نیروی انتظامی در اصفهان افتتاح شد.

مدیر کل بنیاد حفظ آثار و ارزش‌های دفاع مقدس اصفهان در گفت و گو با ایرنا اظهار کرد: اولین روز هفته دفاع مقدس با رژه نیروهای مسلح برگزار شد و در این رزمایش بخش کوچکی از توان و اقتدار نیروهای مسلح به نمایش گذاشته شد.

سردار مجتبی شیروانیان ادامه داد: نمایشگاه دفاع مقدس شامل  ۷۰ غرفه در ۲ بخش نرم افزاری و سخت افزاری با حضور یگان‌های مختلف ارتش، سپاه، بسیج و نیروی انتظامی و تعدادی از دستگاه‌های دیگری که در دفاع مقدس نقش آفرینی کردند، برپا شده است.

وی گفت: بخش سخت افزاری نمایشگاه شامل شبیه‌سازی منطقه‌های عملیاتی دوران دفاع مقدس، نمایش تجهیزات دفاعی و ادوات غنیمتی سال‌های دفاع مقدس در محوطه باغ موزه دفاع مقدس دایر شده است.

مدیر کل بنیاد حفظ آثار و ارزشهای دفاع مقدس اصفهان اظهار کرد: همچنین در بخش نرم افزاری این نمایشگاه  که در محوطه باغ غدیر دایر شده است، فعالیت نیروهای مسلح در اردوهای جهادی، محرومیت‌زدایی، خدمات درمانی و مردم یاری و همچنین خدمات فرهنگی، عمرانی، اقتصادی، اجتماعی و دفاعی اقشار مختلف بسیج در قالب سیر نمایشگاهی ترسیم و تبیین شده است.

وی با اشاره به نمایش فعالیت‌های بخش های مختلف سپاه گفت: مجموعه شهید زین الدین سپاه بخشی از فعالیت‌های خود در خصوص تولید محصولات زرهی و مهندسی را به نمایش گذاشته است.

سردار شیروانیان اضافه کرد: در بخشی از نمایشگاه به ترسیم فعالیت‌های لشکر امام حسین (ع) در شمال غرب و جنوب شرق پرداخته شده است.

وی گفت: در این نمایشگاه غرفه‌ای به شهدای مدافع وطن اختصاص یافته که در این غرفه خاطرات و فعالیت های مدافعان وطن در مناطق مرزی و نحوه شهادت ۲۷ رزمنده لشکر ۱۴ امام حسین (ع)  روایتگری و آثار جنایت ددمنشانه نیروهای وابسته به استکبار در ترور ناجوانمردانه این نیروهای خدوم به نماش گذاشته شده است.

مدیر کل بنیاد حفظ آثار و ارزش‌های دفاع مقدس اصفهان اضافه کرد: همچنین بخش‌های مختلف ارتش اعم از توپخانه، هوانیروز، نیروی هوایی، پدافند هوایی به ارائه فعالیت‌های خود پرداخته اند.

وی خاطر نشان کرد: هدف از برگزاری نمایشگاه تجدید خاطرات و یاد دوران دفاع مقدس و بیان و انتقال ارزش‌ها، ایثارگری، دستاوردها و خاطرات دوران دفاع مقدس به نسل  جوان است.

این نمایشگاه تا پایان هفته دفاع مقدس دایر است.

ارسال دیدگاه

نظر خود را با سایر مخاطبان ما به اشتراک بگذارید

عکس خوانده نمی‌شود
روزنامه اصفهان امروز پنج شنبه ۶ آذر ۱۳۹۹، شماره 3945 ؛ 06 آذر 1399
روزنامه اصفهان امروز پنج شنبه ۶ آذر ۱۳۹۹
  • آخرین ها
  • پربحث ترین
  • پرمخاطب ترین