افت ۵ درجه ای دمای استان اصفهان
0 -

افت ۵ درجه ای دمای استان اصفهان

افت ۵ درجه ای دمای استان اصفهان
1 مهر 1398, 15:30 / کد خبر:75459
کارشناس مسئول پیش بینی هوای استان اصفهان با بیان اینکه در سال زراعی ۹۷-۹۸ در این استان ۲۷۱ میلیمتر بارش ثبت شد، گفت: این میزان بارندگی نسبت به مدت مشابه سال قبل ۱۳۵ میلیمتر افزایش داشته است.

حجت الله علی عسگریان روز دوشنبه در گفت و گو با ایمنا با بیان اینکه سال زراعی ۹۷-۹۸ در استان اصفهان ۲۷۱ میلیمتر بارش ثبت شد، اظهار کرد: این میزان بارندگی نسبت به مدت مشابه سال زراعی قبل ۱۳۵ میلیمتر افزایش داشته است.

وی ادامه داد: میانگین آماری بارش استان در سال گذشته ۹۲.۵ درصد و در مقایسه بلند مدت سالانه ۳۲ درصد افزایش نشان می دهد.

کارشناس مسئول پیش بینی هوای استان اصفهان با بیان اینکه بیشترین افزایش بارش در سال زراعی ۹۷-۹۸ در چادگان با میانگین ۲۴۲ درصد بوده است، افزود: کمترین افزایش بارش نسبت به سال قبل نیز در ورزنه با میانگین ۱۷ درصد ثبت شده است.

علی عسگریان با اشاره به اینکه شهرستان نایین با میانگین بارشی ۹۵.۲ میلی متر کمترین بارش را در  سال زراعی گذشته داشت، اظهار کرد: فریدونشهر با میانگین بارشی ۷۸۵ میلیمتر و سمیرم با میانگین بارشی ۶۷۴ میلیمتر نیز بیشترین بارش های سال زراعی ۹۷-۹۸ را داشتند.

وی افزود: میانگین بارشی کلانشهر اصفهان در سال گذشته نیز  ۱۸۲.۶ میلی متر است.

علی عسگریان با بیان اینکه در سه روز آینده جوی پایدار بر استان حاکم است، اظهار کرد: وضعیت جوی بیشتر مناطق طی این مدت به صورت صاف و گاهی وزش باد نسبتا شدید خواد بود.

کارشناس مسئول پیش بینی هوای استان اصفهان با اشاره به تداوم غبار صبحگاهی در مناطق مرکزی استان، گفت: بیشینه دما در کلانشهر اصفهان در گرمترین ساعات امروز ۳۶ درجه سانتی گراد بالای صفر و کمینه دما در خنک ترین ساعات صبح فردا ۲۰ درجه سانتی گراد بالای صفر  خواهد بود.

علی عسگریان با اشاره به افت سه تا پنج درجه ای دما در نیمه شرقی استان، گفت: بویین میاندشت با دمای پنج درجه سانتی گراد بالای صفر و چوپانان با دمای ۳۸ درجه سانتی گراد بالای صفر به ترتیب سردترین و گرمترین مناطق استان در ۲۴ ساعت آینده خواهند بود.

ارسال دیدگاه

نظر خود را با سایر مخاطبان ما به اشتراک بگذارید

عکس خوانده نمی شود
روزنامه اصفهان امروز شنبه 25 آبان ۱۳۹۸، شماره 3655 ؛ 25 آبان 1398
روزنامه اصفهان امروز شنبه 25 آبان ۱۳۹۸
  • آخرین ها
  • پربحث ترین
  • پرمخاطب ترین