در فصل بهار مواد غذایی حاوی آنتی اکسیدان را بیشتر مصرف کنید

در فصل بهار مواد غذایی حاوی آنتی اکسیدان را بیشتر مصرف کنید

در فصل بهار مواد غذایی حاوی آنتی اکسیدان را بیشتر مصرف کنید
19 فروردین 1400, 08:50 / کد خبر:754882
آنتی اکسیدان‌های موجود در مواد غذایی، دمنوش‌ها و مرکبات می‌تواند واکنش‌های آلرژیک در بدن را متوقف کند.
حامد صدیقی، معاون آموزش و پژوهش جمعیت هلال احمر استان یزد گفت: در طول روز چای سبز بنوشید، تحقیق‌ها نشان داده است که آنتی اکسیدان موجود در چای سبز با نام اختصاری EGCG، واکنش‌های آلرژیک را در بدن متوقف می‌کند.
صدیقی افزود: سیر، با آنتی بیوتیک‌های طبیعی پر شده است که می‌تواند بدن شما را از عفونت‌ها و آلرژی‌ها پاک کند، بدن شما بزرگترین سود را از خوردن سیر خام می‌برد و اگر حساسیت هایتان در حال بازگشت است، بهتر است چند تکه سیر مصرف کنید.
او بیان کرد: کلم، اسفناج و بسیاری از سبزیجات دیگر، منابع غنی از ویتامین‌های ضروری، مواد معدنی، آنتی اکسیدان‌ها و آنزیم هستند که برای کاهش التهاب و حفظ سیستم تنفسی، مفید هستند.
صدیقی ادامه داد: غذا‌های غنی از پروبیوتیک مانند کفیر، ماست پاستوریزه نشده، کلم ترشی، ترشی تخمیر شده و حتی مکمل پروبیوتیک، می‌توانند سیستم دفاعی بدن را تقویت کنند.
او گفت: لیمو، و دیگر اشکال مرکبات، سبب افزایش ایمنی شما به دلیل سطح بالای ویتامین C می‌شود خوردن آب لیمو، (لیموناد بدون قند)، به بدن شما کمک می‌کند، تا ناخالصی‌ها را از بین برده و سیستم ایمنی بدن را تقویت کنید.
صدیقی افزود: با مصرف مداوم قارچ ریشی یا گانودرما، دیگر به آلرژی‌های فصلی مبتلا نمی‌شوید به دلیل داشتن اسید گانودریک، موجب آزاد سازی هیستامین و در نتیجه عملکرد بهتر کبد می‌شود و می‌توان گفت که یک منبع ضد آلرژی است.
او بیان کرد: مصرف روزانه یک قاشق غذاخوری از عسل طبیعی موجب تقویت سیستم دفاعی بدن در برابر گرده‌های متنوع بهاری می‌شود.
ارسال دیدگاه

نظر خود را با سایر مخاطبان ما به اشتراک بگذارید

عکس خوانده نمی‌شود
روزنامه اصفهان امروز چهارشنبه ۲۵ فروردین ۱۴۰۰، شماره 4046 ؛ 25 فروردین 1400
روزنامه اصفهان امروز چهارشنبه ۲۵ فروردین ۱۴۰۰
  • آخرین ها
  • پربحث ترین
  • پرمخاطب ترین