نخستین یادواره شهادت سرباز کوچک وطن
0 -

نخستین یادواره شهادت سرباز کوچک وطن

نخستین یادواره شهادت سرباز کوچک وطن
5 مهر 1398, 11:10 / کد خبر:75655
نخستین یادواره شهادت "محمدطه اقدامی" در امامزاده "سیده‌صالحه‌خاتون" در روستای ازان از توابع بخش میمه با حضور مسئولان کشوری و استانی برگزار شد.

به گزارش ایسنا، رئیس سازمان تبلیغات اسلامی سرباز کوچک وطن، شهید "محمدطه‌اقدامی" را نماد استقامت و لبیک یا حسینِ ایران اسلامی دانست و اظهار کرد: شهادت این طفل پیش از آن‌که پیام یک شهید باشد، پیام استقامت ملت ایران است.

حجت الاسلام و المسلمین محمد قمی، استقامت ملت ایران را پیام جمهوری اسلامی به دشمنان خواند و ادامه داد: شهادت این طفل خردسال مهر باطلی بر ادعاهای حقوق بشری دشمنان جمهوری اسلامی است.

وی با اشاره به هفته دفاع مقدس گفت: ملت ایران اسلامی، ملتی سرافراز است که همواره با رشادت‌ها و دلیری‌های خود افتخار آفرینی کرده‌است.

رئیس سازمان تبلیغات اسلامی با اشاره به استقامت و صبوری مادر "شهید اقدامی" افزود: مادران شهدا نقش مهمی از ایستادگی را در کشور ایفا کرده‌اند و ملت ایران به پاس قدردانی زحمات و از خودگذشتگی آنان در برابر دشمنان سر تعظیم فرود نمی‌آورد.

معاون فرهنگی مدیر کل بنیاد شهید و امور ایثارگران نیز در حاشیه این یادواره در گفت و گو با خبرنگار ایسنا، شهید اقدامی را خردسال‌ترین شهید ترور دانست و اظهار کرد: کوچکترین عضو خانواده اقدامی بزرگترین مرد کشور است.

قدمعلی حیدری، تصریح کرد: انقلاب اسلامی و نظام جمهوری اسلامی با بهای خون شهدایی چون شهید اقدامی به دست آمده است و وظیفه همگان است که با گام نهادن در راه شهدا از خون آنان، انقلاب، آرمان‌های جمهوری اسلامی و نظام جمهوری اسلامی حفاظت و صیانت کنند.

فرماندار شهرستان شاهین میمه نیز در گفت و گو با ایسنا، خردسال‌ترین شهید حادثه تروریستی سال گذشته در اهواز را سرمایه اجتماعی ارزشمند شهرستان در ایجاد انسجام و وحدت دانست و اظهار کرد: در اولین یادواره شهادت "شهیداقدامی"، شاهد هم‌نوایی و هم‌گرایی مردم با مسئولان ملی، استانی و شهرستانی در راستای انسجام، وحدت و همدلی هستیم.

اسفندیار تاجمیری، امنیت را از ارکان مهم و اولویت اصلی کشور دانست و افزود: وحدت و پشتیبانی در حوزه امنیت و اقتدار کشور حاصل تلاش‌ها و مجاهدت دلاور مردان در راستای حفظ منافع ملی و ارزش های جمهوری اسلامی است.

فرماندار با اشاره به ناچیز بودن، تاثیر این حملات در سایه انسجام، همگرایی و هم‌آوایی ملت ایران، خاطر نشان کرد: حادثه تروریستی اهواز در سال گذشته، عملی بزدلانه و قابل نکوهشی است که توسط بدخواهان جمهوری اسلامی، برای ایجاد اختلال در امنیت ملی انجام شد.

سعداله اقدامی پدر شهید اقدامی نیز به ایسنا گفت: نظام جمهوری اسلامی و آرمانهای این نظام خط قرمز خانواده شهدا هستند. اقتدار و عزت کنونی انقلاب و نظام جمهوری اسلامی مرهون خون شهداست.

وی با اشاره به دشمنی غیرقابل کتمان بیگانگان با نظام جمهوری اسلامی خاطر نشان کرد: خانواده شهدا در برابر عناصر داخلی نیز که با ضعف مدیریتی و اقدامات ناکارآمد، ضعف نظام جمهوری اسلامی را رقم می‌زنند، انفعالی عمل نخواهند کرد.

در حاشیه نخستین یادواره شهید "محمدطه‌اقدامی" از کتاب "از شیرینی بستنی تا شهد شهادت" نوشته "سعداله اقدامی" پدر شهید اقدامی" در ۱۲۸ صفحه برگرفته از زندگی خردسال‌ترین شهید حادثه تروریستی اهواز و بررسی ابعاد این حادثه رونمایی شد.

۳۱شهریور ۹۷، حمله گروهک تکفیری و هدف قرار دادن مردم بی‌دفاع و سربازان غیرمسلح در رژه نیروهای مسلح اهواز، شهادت ۲۳ نفر و جانبازی بیش از ۶۰ نفر را رقم زد. شهید "محمدطه اقدامی" کوچکترین سرباز وطن نیز در این حادثه تروریستی به شهادت رسید.

ارسال دیدگاه

نظر خود را با سایر مخاطبان ما به اشتراک بگذارید

عکس خوانده نمی شود
روزنامه اصفهان امروز چهارشنبه۲۴ مهر ۱۳۹۸، شماره 3634 ؛ 24 مهر 1398
روزنامه اصفهان امروز چهارشنبه۲۴ مهر ۱۳۹۸
  • آخرین ها
  • پربحث ترین
  • پرمخاطب ترین