اعلام عامل حادثه دلخراش سقوط آرمان غیاثی به وزارت ورزش+فیلم
+1 -

رییس فدراسیون کوهنوردی وصعود های ورزشی در اصفهان

اعلام عامل حادثه دلخراش سقوط آرمان غیاثی به وزارت ورزش+فیلم

اعلام عامل حادثه دلخراش سقوط آرمان غیاثی به وزارت ورزش+فیلم
5 مهر 1398, 13:00 / کد خبر:75665
اسامی افراد خطاکار در برگزاری مسابقات سنگ نوردی داخل سالن باشگاه ایثار فولادشهر به وزارت ورزش و جوانان اعلام می شود.

به گزارش خبرگزاری صداوسیما،مرکز اصفهان ؛ رییس فدراسیون کوهنوردی و صعودهای ورزشی در اصفهان  گفت: در بررسی کارشناسان این فدراسیون مشخص شد،  باشگاه ایثار فولادشهر تنها مجوز برگزاری مسابقات سنگ نوردی و کوه نوردی طبیعت را داشت و در برگزاری رقابت های داخل سالن این رشته ، بدون کسب اجازه از فدراسیون عمل کرده است.

رضا زارعی با بیان اینکه این باشگاه تاکنون تجربه  و یا درخواستی در برگزاری رقابت های داخل سالن سنگ نوردی و کوهنوردی نداشته است افزود: نداشتن آگاهی مدیران باشگاه ها نسبت به بخش نامه ها و قوانین فدراسیون یکی از عوامل مهم در بروز حوادث دلخراشی همچون سقوط آرمان غیاثی  است.

وی به رسیدگی ویژه کارشناسان فدراسیون کوهنوردی و سقوط های ورزشی درخصوص سقوط آرمان غیاثی اشاره کرد و گفت: کمیته فنی هیات کوهنوردی استان دو روز گذشته به برخی از عوامل موثر در این حادثه دلخراش اشاره کرد و کارشناسان فدراسیون نیز تا هفته آینده علت اصلی این سقوط را به اطلاع وزارت ورزش خواهند رساند .

جمعه ۲۹ شهریور آرمان غیاثی هشت ساله بر اثر سقوط در حین مسابقه سنگ نوردی در باشگاه ایثار فولادشهر از توابع شهرستان لنجان در غرب اصفهان، مصدوم و هم اکنون با درجه هوشیاری 4 تا 6 در کُما به سر می برد و در بخش آی سی یو بیمارستان الزهرا(س) اصفهان بستری است.

پزشکان پارگی طحال این کودک  را در همان ابتدا تشخیص داده اند و تاکنون در خصوص خونریزی مغزی وی مورد جدی را مشاهده نکرده اند.

ارسال دیدگاه

نظر خود را با سایر مخاطبان ما به اشتراک بگذارید

عکس خوانده نمی شود
روزنامه اصفهان امروز دوشنبه 18 آذر ۱۳۹۸، شماره 3675 ؛ 18 آذر 1398
روزنامه اصفهان امروز دوشنبه 18 آذر ۱۳۹۸
  • آخرین ها
  • پربحث ترین
  • پرمخاطب ترین