حداقل ۱۲۰ میلیون دوز واکسن کرونا نیاز داریم/سهم واکسن های ایرانی

سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا؛

حداقل ۱۲۰ میلیون دوز واکسن کرونا نیاز داریم/سهم واکسن های ایرانی

حداقل ۱۲۰ میلیون دوز واکسن کرونا نیاز داریم/سهم واکسن های ایرانی
23 خرداد 1400, 09:47 / کد خبر:761837
سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا، بر ضرورت تهیه حداقل ۱۲۰ میلیون دوز واکسن کووید ۱۹ برای رسیدن به ایمنی جمعی در کشور تاکید کرد.
علیرضا رئیسی اظهار داشت: بر اساس سند ملی واکسیناسیون، برای اینکه بالای ۷۰ درصد جمعیت کشور واکسینه شوند، نیاز داریم حداقل ۱۲۰ میلیون دوز واکسن تهیه کنیم.
وی با عنوان این مطلب که ادامه برنامه ملی واکسیناسیون کشور با اولین واکسنی که به دست ما برسد ادامه می دهیم، گفت: این واکسن می تواند شامل واکسن ایرانی یا خارجی باشد و یا اینکه سبدی از واکسن های داخلی و خارجی را داشته باشیم. از نظر ما تفاوتی بین واکسن ها وجود ندارد، فقط باید تاییدیه های لازم را داشته باشند.
رئیسی ادامه داد: برای ادامه واکسیناسیون نیاز داریم حداقل ۴۰ درصد از محل واکسن های خارجی و ۶۰ درصد واکسیناسیون با واکسن های تولید داخل انجام می شود.
سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا با تاکید بر تزریق دوز یادآور واکسن، تصریح کرد: پیش بینی ما این است که واکسن ها حتماً نیاز به دوز یادآور دارند.
وی افزود: بنابراین موجودی واکسن حداقل در سال اول برای ما خیلی اهمیت دارد و برای سال های بعد از محل واکسن های تولید داخل استفاده خواهیم کرد.
روزنامه اصفهان امروز شنبه ۱۳ آذر ۱۴۰۰، شماره 4229 ؛ 13 آذر 1400
روزنامه اصفهان امروز شنبه ۱۳ آذر ۱۴۰۰
  • آخرین ها
  • پربحث ترین
  • پرمخاطب ترین