تحقق 109 درصدی برنامه‌های فولاد مبارکه
0 -

در نیمه نخست سال جاری اتفاق افتاد

تحقق 109 درصدی برنامه‌های فولاد مبارکه

تحقق 109 درصدی برنامه‌های فولاد مبارکه
15 مهر 1398, 19:00 / کد خبر:76215
مدیرعامل فولاد مبارکه با تأکید بر این‌که فولاد مبارکه مولود انقلاب است و به برکت خون شهیدان و زیر بمباران‌های هوایی دشمنان ساخته ‌شده است، تصریح کرد: حفظ و نگهداری و ارتقای این صنعت که امروز بزرگ‌ترین کارخانه فولادسازی و بنگاه اقتصادی کشور است، وظیفه همه مدیران و کارکنان است.

به گزارش اصفهان امروز، حمیدرضا عظیمیان در ادامه سخنان خود اظهار داشت: از ابتدای حضور در فولاد مبارکه، بر توجه به ارتقای ایمنی نیروی انسانی شرکت تأکید کرده‌ایم و همواره خاطرنشان ساخته‌ایم که باارزش‌ترین سرمایه فولاد مبارکه نیروی انسانی آن است. به شکرانه خداوند و با تلاش و همکاری تمامی واحدها، به‌ویژه مدیریت ایمنی و آتش‌نشانی، امروز شاهد آنیم که ضریب ایمنی فولاد مبارکه در بالاترین سطح خود قرار دارد.

مدیرعامل گروه فولاد مبارکه در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به روند تولید فولاد خام در گروه فولاد مبارکه گفت: در سال 1397 در گروه فولاد مبارکه (شرکت فولاد مبارکه، فولاد هرمزگان و مجتمع فولاد سبا) 9 میلیون و 20 هزار تن فولاد خام تولید شده است. این در حالی است که برنامه شش‌ماهه اول سال جاری 4 میلیون و 320 هزار تن فولاد خام بوده، اما عملکرد واقعی با 109 درصد تحقق برنامه، تولید 4 میلیون و 728 هزار تن را نشان می‌دهد. به تعبیر دیگر، با همکاری همکاران تا پایان سال، علی‌رغم همه مشکلات، ان‌شاء‌الله بیشتر از سال 1397 تولید خواهیم کرد.

او افزود: در شش‌ماهه اول سال 1398 تناژ فروش داخلی به 3 میلیون و 121 هزار تن و تناژ فروش صادراتی به 753 هزار تن رسید. این در حالی است که در مدت مشابه سال قبل میزان فروش داخلی 2 میلیون و 933 هزار تن و فروش صادراتی 664 هزار تن بوده است. این ارقام نشان می‌دهد که با تلاش جمعی کارکنان در شش‌ماهه اول سال جاری، در فروش داخلی و صادراتی رشد قابل‌ملاحظه‌ای داشته‌ایم.

عظیمیان تصریح کرد: درآمد فروش کل (داخلی و صادرات) در شش‌ماهه اول سال گذشته 98 هزار و 101 میلیارد ریال بوده است، درحالی‌که این رقم در شش‌ماهه اول سال 1398 به 200 هزار و 337 میلیارد ریال افزایش ‌یافته است. همچنین درآمد فروش صادراتی در شش‌ماهه اول سال جاری، علی‌رغم همه مشکلات در حوزه صادرات و این مهم که فولاد مبارکه تأمین بازار داخلی را از اولویت‌های اصلی خود می‌داند، به 311 میلیون دلار افزایش یافته است.

بهبود شاخص‌های کیفی محصول در فولاد مبارکه هم‌زمان با افزایش کمّی محصول از دیگر مباحثی بود که مدیرعامل فولاد مبارکه به آن اشاره کرد و گفت: طی شش‌ماهه اول سال جاری در بسیاری از نواحی، شاخص‌های کیفی محصول از برنامه بیشتر است.

 او در بخش دیگری از سخنان خود گفت: برخی از مهم‌ترین فعالیت‌های شش‌ماهه اول سال 1398 عبارت‌اند از: برگزاری مجمع عمومی سالانه شرکت و تقسیم سود نقدی 39000 میلیارد ریالی (این رقم در سال قبل 18750 میلیارد ریال بود و هم‌اکنون بیش از دو برابر شده است)؛ پیشنهاد هیئت‌مدیره برای افزایش سرمایه از 130000 میلیارد ریال به 210000 میلیارد ریال؛ کسب رکورد کمترین میزان حادثه در شش‌ماهه اول سال؛ افزایش رضایت و اشتیاق کارکنان در یک سال گذشته نسبت به پیش از آن؛ برگزاری پنجمین مراسم گل‌ریزان فولاد مبارکه و شرکای تجاری به مبلغ 32 میلیارد ریال؛ تولید انبوه فولاد گریدAPI X60  جهت استفاده در صنایع نفت و گاز برای اولین بار در کشور؛ ثبت رکورد تولید در کلیه نواحی تولیدی؛ افزایش ظرفیت تولید زنجیره قلع‌اندود؛ انجام پروژه نوسازی (Revamp) کوره 1 فولادسازی مجتمع فولاد سبا و اجرای پروژه بارنامه داخلی در ورود مواد.

عظیمیان کسب این موفقیت‌ها را مرهون خودباوری و تلاش همه مدیران و کارکنان فولاد مبارکه دانست و گفت: برای ادامه این راه موفقیت‌آمیز در تلاشیم تا مشکلات موجود در تأمین مواد اولیه و تجهیزات موردنیاز را برطرف کنیم. فولاد مبارکه به این نتیجه رسیده است که همان‌گونه که در بومی‌سازی قطعات، اقداماتی در سطح ملی انجام داده‌ایم، در بخش تأمین مواد اولیه و توسعه معادن نیز باید به‌طور جدی اقدام کنیم تا بزرگ‌ترین فولادساز کشور و خاورمیانه از این بابت با مشکل مواجه نشود.

او خاطرنشان کرد: به‌طورقطع پشت هر تهدید فرصتی است و هر مشکل و مسئله‌ای راه‌کارهای جدید در افق دید ما قرار می‌دهد. باید از رزمندگان دوران دفاع مقدس بیاموزیم که چگونه در هنگام حملات دشمن از تهدیدها فرصت می‌ساختند و خود را تقویت می‌کردند. باید با ارائه راهکاری نو و افزایش تنوع و سطح کمی و کیفی محصولات، در این شرایط که دشمنان فشار خود را به حداکثر رسانده‌اند، در جامعه نشاط و شادابی ایجاد کنیم.

او با تأکید بر این‌که توسعه‌های آتی شرکت می‌تواند طی مدت 3 سال، 7 تا 8 هزار فرصت شغلی ایجاد کند، گفت: بهترین راه مقابله با دشمن، افزایش بهره‌وری، تولید حداکثری و رونق تولید است. باید باور داشته باشیم که خداوند نیز کسانی را که تلاش می‌کنند مورد حمایت خود قرار خواهد داد. به‌یقین راهبرد امسال رهبری مبنی بر رونق تولید بسیار هوشمندانه بوده است، چون اگر در کشور کار و درآمد رونق یابد، سایر کمبودها نیز قابل‌تحمل خواهد بود.

مدیرعامل گروه فولاد مبارکه در بخش پایانی سخنان خود گفت: از این‌که همکاران پرتلاش و جهادی را کنار خود دارم، احساس شعف می‌کنم و یقین دارم با همکاری همه این عزیزان خواهیم توانست به دستاوردهای بزرگ‌تری دست ‌یابیم.

ارسال دیدگاه

نظر خود را با سایر مخاطبان ما به اشتراک بگذارید

عکس خوانده نمی شود
روزنامه اصفهان امروز چهارشنبه۲۴ مهر ۱۳۹۸، شماره 3634 ؛ 24 مهر 1398
روزنامه اصفهان امروز چهارشنبه۲۴ مهر ۱۳۹۸
  • آخرین ها
  • پربحث ترین
  • پرمخاطب ترین