تصویب طرح ایمن‌سازی مسیر عبوری متروی اصفهان-شاهین شهر از ميانه بزرگراه آزادگان
0 -

تصویب طرح ایمن‌سازی مسیر عبوری متروی اصفهان-شاهین شهر از ميانه بزرگراه آزادگان

تصویب طرح ایمن‌سازی مسیر عبوری متروی اصفهان-شاهین شهر از ميانه بزرگراه آزادگان
16 مهر 1398, 11:06 / کد خبر:76228
یکصد و چهل و چهارمین نشست شورای‌عالی فنی امور زیربنایی حمل‌ونقل به ریاست وزیر راه و شهرسازی برگزار شد و طرح ایمن‌سازی مسیر عبور متروی اصفهان-شاهین شهر از ميانه بزرگراه آزادگان به تصویب رسید و بر استفاده از نتایج ممیزی ایمنی شبکه جاده‌ای کشور برای برنامه‌ریزی ارتقای ایمنی که توسط سازمان راهداری و حمل‌و‌نقل جاده‌ای انجام گرفته تاكيد شد.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، یکصد و چهل و چهارمین نشست شورای‌عالی فنی امور زیربنایی حمل‌ونقل به ریاست محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی با حضور اعضا و نمایندگان پیرامون بررسی طرح ایمن‌سازی مسیر عبور متروی شاهین-شهر از حدفاصل دو باند بزرگراه آزادگان و بررسی  ملاحظات ایمنی در پروژه‌های بهسازی شبکه راه‌های کشور برگزار شد.

پس از ارائه گزارش طرح ایمن‌سازی مسیر عبوری متروی اصفهان-شاهین شهر در حد فاصل دو باند بزرگراه آزادگان در این نشست، مصوب شد؛‌ عبور خط متروی شاهین شهر-اصفهان در حدفاصل دو باند بزرگراه آزادگان با حفظ مسئولیت شهرداری شاهین شهر در تامین کلیه  الزامات ایمنی، ساخت و بهره‌برداری تاسیسات مربوطه با حذف معارض های موجود در باند تندرو این بزرگراه بلا مانع است.  

همچنین طبق این مصوبه سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای مکلف به نظارت و کسب اطمینان از ایمن‌سازی مسیر شد

وزیر راه و شهرسازی  با بیان اینکه « ایمنی در طرح خلق می‌شود نه در اجرا» در خصوص این طرح اظهار داشت: طرح مذکور به دلیل برخوردار کردن بزرگراه آزادگان به لاین کندرو و ایجاد دسترسی‌های غیر همسطح از چهارنقطه پر ترافیک (جاده‌های منتهی به شهرک منتظری، بختیار دشت، دولت‌آباد و شهرک صنعتی)، پیش‌بینی احداث دیوار حائل بتنی و فنس کشی از ایمنی برخوردار است .

در ادامه موضوع ملاحظات ایمنی در پروژه‌های بهسازی شبکه راه‌های کشور در میان اعضای حاضر در نشست مورد بحث گرفت و طبق دستور وزیر راه و شهرسازی مقرر شد پس از بررسی بیشتر و تدقیق در دبیرخانه شورایعالی فنی امور زیربنایی حمل‌ونقل در دستور کار جلسات آینده این شورا قرار گیرد.

وزیر راه و شهرسازی بر ضرورت ممیزی ایمنی راه‌ها تاکید کرد و طبق دستور ایشان مقرر شد؛ از نتایج آن در برنامه ریزی و اولویت بندی ارتقای ایمنی شبکه راهها استفاده شود.

اسلامی تصریح کرد: برای اولین بار بودجه بندی سال ۹۹  بر مبناي برنامه وزارت راه و شهرسازی انجام می‌شود.

ارسال دیدگاه

نظر خود را با سایر مخاطبان ما به اشتراک بگذارید

عکس خوانده نمی شود
روزنامه اصفهان امروز چهارشنبه۲۴ مهر ۱۳۹۸، شماره 3634 ؛ 24 مهر 1398
روزنامه اصفهان امروز چهارشنبه۲۴ مهر ۱۳۹۸
  • آخرین ها
  • پربحث ترین
  • پرمخاطب ترین