برگزاری «نمایشگاه نجوم و کودک» در اصفهان
0 -

برگزاری «نمایشگاه نجوم و کودک» در اصفهان

برگزاری «نمایشگاه نجوم و کودک» در اصفهان
16 مهر 1398, 19:00 / کد خبر:76260
مدیر مرکز آموزش نجوم ادیب اصفهان از برگزاری نمایشگاه نجوم و کودک در اصفهان به مناسبت روز جهانی کودک و هفته جهانی فضا توسط این مرکز خبر داد.

رضا شهباز در خصوص برگزاری نمایشگاه نجوم و کودک در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: هر ساله به بهانه رویداد تاریخی فضا، نمایشگاه نجوم و فضا برگزار می‌شود. امسال نیز همزمان با هفته جهانی فضا و نجوم و همچنین روز جهانی کودک، ویژه برنامه هایی در زمینه دانش و فناوری های فضایی ویژه تمام مقاطع سنی برگزار می‌شود.

وی افزود: نمایشگاه نجوم و کودک با عنوان "منجمان کوچک شهر اصفهان" در زمینه آموزش نجوم آماتوری به کودکان برگزار می‌شود.

مدیر مرکز آموزش نجوم ادیب اصفهان با بیان اینکه هدف این نمایشگاه ترویج و توسعه دانش فضایی و آشنا کردن مردم و جوانان از نقش فناوری فضایی در زندگی انسان‌ها است، تصریح کرد: برنامه نمایشگاه نجوم و کودک شامل غرفه‌های آموزشی، آزمایشگاه نجوم و سخنرانی علمی است.

وی ادامه داد: منجمان کوچک شهر در این نمایشگاه به ارایه سخنرانی، پرسش و پاسخ، انجام آزمایش‌های علمی در زمینه نجوم و فیزیک، دانش فضا و فناوری فضایی، سیارات منظومه شمسی و رصد آسمان می‌پردازند.

شهباز درخصوص هفته‌ جهانی فضا که حد فاصل دو رویداد تاریخی است، اظهار کرد: در ۴ اکتبر۱۹۵۷، اسپوتنیک-۱ نخستین ماهواره و ساخته‌ دست انسان از پایگاه فضایی بایکونور به مدار زمین پرتاب شد و ۱۰ اکتبر همان سال مجمع جهانی با هدف وضع قوانینی برای استفاده‌ صلح‌آمیز کشورها از فضای ماوراء جو، تشکیل شد.

مدیر مرکز آموزش نجوم ادیب اصفهان افزود: در سال ۱۹۹۹، مجمع عمومی سازمان ملل، قطعنامه‌ای را تصویب کرد که به موجب آن، چهارم تا دهم اکتبر هر ساله، به عنوان هفته جهانی فضا، انتخاب شد.

شهباز خاطرنشان کرد: این نمایشگاه در ساعت ۱۸ ، روز پنجشنبه -هجدهم مهر ماه -در اصفهان، برگزار خواهد شد.

ارسال دیدگاه

نظر خود را با سایر مخاطبان ما به اشتراک بگذارید

عکس خوانده نمی شود
روزنامه اصفهان امروز چهارشنبه۲۴ مهر ۱۳۹۸، شماره 3634 ؛ 24 مهر 1398
روزنامه اصفهان امروز چهارشنبه۲۴ مهر ۱۳۹۸
  • آخرین ها
  • پربحث ترین
  • پرمخاطب ترین