طرح پیشگیری از پوسیدگی دندان دانش آموزان اصفهانی
0 -

طرح پیشگیری از پوسیدگی دندان دانش آموزان اصفهانی

طرح پیشگیری از پوسیدگی دندان دانش آموزان اصفهانی
17 مهر 1398, 10:26 / کد خبر:76268
معاون سلامت و تربیت بدنی اداره کل آموزش و پرورش اصفهان با اشاره به طرح پیشگیری از پوسیدگی دندان در مدارس استان گفت: طرح وارنیش فلوراید و فلورایدتراپی حدود ۴ سال است که در آموزش و پرورش با هدف پیشگیری ازپوسیدگی دندان دانش آموزان دوره ابتدایی انجام می‌شود.
معاون سلامت و تربیت بدنی اداره کل آموزش و پرورش استان گفت:استفاده از ماده وارنیش فلوراید تا ۵۰ درصد پوسیدگی دندان‌های شیری و دائم را کاهش می‌دهد که باعث کاهش هزینه‌های دندان پزشکی خواهد شد.
او با تاکید بر اینکه طرح فلوراید تراپی ۴ سال مداوم در مدارس انجام شده است بیان کرد: طرح فلوراید تراپی در دوره ابتدایی انجام گرفته است و طبق تحقیقات انجام شده در کشور آمار پوسیدگی دندان دانش آموزان تا قبل از اجرای این طرح ۲/۸ بوده که خوشبختانه با اجرای طرح نامبرده این آمار به ۱/۸ رسیده است.
رئیسی اظهار کرد: وزارت آموزش و پرورش در نظر دارد طرح وارنیش فلوراید را در مقاطع تحصیلی بالاتر بگنجاند و متوسطه اول را نیز مشمول طرح نماید.
معاون سلامت و تربیت بدنی اداره کل آموزش و پرورش اصفهان در پایان افزود: طرح فلوراید تراپی هر ساله طی دو مرحله در همه مدارس شهرستان‌های استان با همکاری مرکز بهداشت و دانشگاه علوم پزشکی انجام می‌شود.
منبع باشگاه خبرنگاران جوان
ارسال دیدگاه

نظر خود را با سایر مخاطبان ما به اشتراک بگذارید

عکس خوانده نمی شود
روزنامه اصفهان امروز چهارشنبه۲۴ مهر ۱۳۹۸، شماره 3634 ؛ 24 مهر 1398
روزنامه اصفهان امروز چهارشنبه۲۴ مهر ۱۳۹۸
  • آخرین ها
  • پربحث ترین
  • پرمخاطب ترین