افزایش قیمت نان بر اساس مصوبه تنظیم بازار کشور
0 -

افزایش قیمت نان بر اساس مصوبه تنظیم بازار کشور

افزایش قیمت نان بر اساس مصوبه تنظیم بازار کشور
17 مهر 1398, 12:16 / کد خبر:76279
رئیس اتاق اصناف اصفهان گفت: افزایش قیمت نان در نانوایی های اصفهان قانونی و بر اساس مصوبه تنظیم بازار کشور و اصفهان است.

رسول جهانگیری در گفت و گو با ایمنا به رغم افزایش چند صد درصدی قیمت مواد اولیه تولید و تهیه نان، کمیسیون تنظیم بازار کشور در چند سال اخیر تصمیمی برای افزایش قیمت نان نگرفته بود، اظهار کرد: اخیرا بر اساس مصوبه کمیسیون تنظیم بازار کشور این اتفاق افتاد.

وی با بیان اینکه قیمت نان به صورت قانونی افزایش پیدا کرده است، افزود: افزایش قیمت نان توسط نانوایان مورد تایید کمیسیون تنظیم بازار کشور است.

رئیس اتاق اصناف اصفهان تصریح کرد: بررسی ها و کارشناسی های دقیق کمیسیون تنظیم بازار و انجمن آرد و نان کشور منجر به تصمیم برای افزایش قیمت نان در سراسر کشور شد و تعیین میزان افزایش قیمت نان در هر استانی به کمیسیون تنظیم بازار همان استان سپرده شد.

جهانگیری ادامه داد: بر اساس دستور کمیسیون تنظیم بازار کشور، کمیسیون تنظیم بازار اصفهان نیز درباره تعیین میزان افزایش قیمت نان در اصفهان تشکیل جلسه داد و پس از ارائه نظرات تخصصی توسط کارشناسان و اتحادیه های مربوطه متوجه شدیم که اگر بخواهیم قیمت بدست آمده را به صورت سراسری اعلام کنیم، با اعتراض مردم مواجه خواهیم شد و این نرخ برای مردم سرسام آور است؛ از این رو با در نظر گرفتن حداقل قیمت ها و اعلام آنها به نانوایان بازار را در وضعیت متعادلی قرار دادیم.

وی اضافه کرد: میزان افزایش قیمت نان در انواع مختلف از ۱۴،۵ درصد تا ۴۰ درصد متغیر است.

ارسال دیدگاه

نظر خود را با سایر مخاطبان ما به اشتراک بگذارید

عکس خوانده نمی شود
روزنامه اصفهان امروز چهارشنبه۲۴ مهر ۱۳۹۸، شماره 3634 ؛ 24 مهر 1398
روزنامه اصفهان امروز چهارشنبه۲۴ مهر ۱۳۹۸
  • آخرین ها
  • پربحث ترین
  • پرمخاطب ترین