مبارزه باسن در سطح ۹۵ هکتار از اراضی گندم و جو استان اصفهان طی سالجاری

مدیر حفظ نباتات سازمان جهاد کشاورزی اصفهان اعلام کرد:

مبارزه باسن در سطح ۹۵ هکتار از اراضی گندم و جو استان اصفهان طی سالجاری

مبارزه باسن در سطح ۹۵ هکتار از اراضی گندم و جو استان اصفهان طی سالجاری
18 خرداد 1396, 12:10 / کد خبر:7629
مدیر حفظ نباتات سازمان جهاد کشاورزی استان اصفهان گفت: مبارزه با سن از ابتدای امسال تاکنون در ۷۸ هزار و ۳۲۶ هکتار از اراضی استان اصفهان صورت گرفته است.

.به گزارش خبرگزاری ایمنا حسنعلی رحیمی با اشاره به اقدامات گستره شکل گرفته در راستای مبارزه با سن در سطح استان بیان داشت: این در حالی است که این میزان در مدت مشابه سال گذشته حدود ۶۰۰ هزار هکتار بود.

وی تاکید کرد: امسال قرار است در بیش از ۹۵ هزار هکتار از اراضی گندم و جو استان اصفهان مبارزه با سن انجام گیرد.

مدیر حفظ نباتات سازمان جهاد کشاورزی استان اصفهان ادامه داد: بیشترین سطح مبارزه تا این لحظه متعلق به شهرستان اصفهان با ۳۵ هزار هکتار بوده است.

وی تصریح کرد: با تلاش تمام کارشناسان و عوامل شبکه مراقبت استان، شاهد افزایش قابل توجه سطوح مبارزه با سن در استان هستیم، البته در مواردی با کمبود امکانات در برخی مناطق روبرو هستیم اما این نواقص نیز نتوانسته مانع فعالیت کارشناسان در مبارزه با سن شود.

رحیمی گفت: هیچ سالی تخصیص بودجه مبارزه با آفات به کمتر از ۷۰ درصد نرسیده و این نشان از جدیت و اهمیت مبارزه با آفات با وجود تمامی محدودیت‌های بودجه‌ای سازمان است.

وی با اشاره برخی مشکلات این بخش همچون کمبود خودرو، اعلام کرد: تلاش ما بر این است که با وجود محدودیت‌های بودجه‌ای بتوانیم به بهترین شکل ممکن و بدون هیچ گونه وقفه‌ای به حمایت از فعالیت‌های مختلف سازمان بپردازیم.

 مدیر حفظ نباتات سازمان جهاد کشاورزی استان اصفهان گفت: خوشبختانه تمهیدات سازمان جهاد کشاورزی برای مبارزه با سن به خوبی جواب داده و هیچ گونه مشکلی از این لحاظ در سطح استان وجود ندارد و مبارزه با این آفت با موفقیت انجام شده است.

ارسال دیدگاه

نظر خود را با سایر مخاطبان ما به اشتراک بگذارید

عکس خوانده نمی‌شود
روزنامه اصفهان امروز چهارشنبه ۱۸ تیر ۱۳۹۹، شماره 3832 ؛ 18 تیر 1399
روزنامه اصفهان امروز چهارشنبه ۱۸ تیر ۱۳۹۹
  • آخرین ها
  • پربحث ترین
  • پرمخاطب ترین