بار سنگین آموزش و درمان بر دوش کودکان کار
0 -

بار سنگین آموزش و درمان بر دوش کودکان کار

بار سنگین آموزش و درمان بر دوش کودکان کار
17 مهر 1398, 16:30 / کد خبر:76298
به گفته مدیرعامل موسسه مردم‌نهاد طلوع مهرو دوستی اصفهان تاکنون دست‌کم ۶۵۰ کودک کار در اصفهان شناسایی شدند که آموزش و درمان مهمترین مشکلات آنهاست.

نوید مسائلی به ایرنا گفت: سعی این تشکل مردم‌نهاد این است که به بهانه برگزاری مناسبت‌های مختلف این کودکان را شناسایی کنیم و پیگیر مطالبات و نیازهای آنها باشیم. او تصریح کرد: شناسایی کودکان کار را به صورت میدانی در پارک‌ها، خیابان‌ها و چهارراه‌ها انجام می‌دهیم و برحسب وضعیت خانوادگی آنها از نظر اقتصادی، اجتماعی، بهداشتی و زیستی برای آنها اولویت‌بندی و کودکان نان‌آور را حمایت ویژه می‌کنیم. به گفته او خدماتی در حوزه‌های آموزشی، سلامت روان، فرهنگی و تفریحی، درمان، کارآفرینی و اشتغال و خدمات زیستی به این کودکان و خانواده‌های آنها ارائه می‌شود. او بر ضرورت حمایت مسئولان امر به تشکل‌های مردم‌نهاد فعال در حوزه آسیب‌های اجتماعی تأکید کرد. مدیرعامل موسسه مردم‌نهاد طلوع مهرو دوستی اصفهان بویژه برنامه‌ای در همین ارتباط اشاره و تصریح کرد: این برنامه روز گذشته به مناسبت روز جهانی کودک با همکاری شهرداری منطقه ۱۰ اصفهان برای بیش از ۲۰۰ کودک کار نان‌آور برگزار شد.

او دیده شدن کودکان کار در این روز جهانی و ایجاد شرایطی برای آنان تا بتوانند این روز بزرگ را همانند سایر کودکان شهر درک کنند از مهمترین اهداف برگزاری این جشن برشمرد. مسائلی تصریح کرد: جوانان و نوجوانان با حضور در این برنامه و مشاهده این کودکان، بیشتر قدر شرایط و موقعیت خود را می‌دانند و انگیزه بیشتری برای رشد و پیشرفت خود پیدا می‌کنند. او بیان کرد: در این مراسم از کودکان کاری که در مسابقات کتاب‌خوانی در قالب باشگاه کتاب‌خوانی بین ۲ هزار و ۳۰۰ باشگاه در اصفهان رتبه‌های اول تا سوم را کسب کرده بودند قدردانی و جوایزی به آنها اهدا شد تا انگیزه‌ای برای رشد بیشتر کودکان در عرصه فرهنگ و آموزش شود. سائلی اضافه کرد: مؤسسه طلوع مهر و دوستی در جهت حمایت از کودکان کار در سال ۹۴ تأسیس شد و با موضوع ترویج فعالیت‌های بشردوستانه بین جوانان فعالیت خود را به‌صورت تخصصی در حمایت از کودکان کار شروع کرد. مدیرعامل موسسه طلوع مهر و دوستی اصفهان خاطرنشان کرد: معاونت آموزش یکی از بخش‌های فعال این مؤسسه است که تاکنون برای این کودکان کلاس‌های سوادآموزی، کلاس‌های فوق‌برنامه و آموزش‌های مهارت‌آموزی برگزار کرد و معاونت مشاوره و روان‌شناسی بخش دیگری است که در زمینه سلامت روان کودکان فعالیت می‌کند و مشاوره‌های فردی و گروهی را برای کودکان و خانواده‌های آن‌ها را برگزار می‌کند. او افزود: معاونت کارآفرینی و اشتغال سعی بر ایجاد کار و کسب درآمد برای مادران و سرپرستان این کودکان دارد تا بار اقتصادی روی دوش کودکان کمتر شود و سعی بر آشنایی مردم با نحوه برخورد صحیح با کودکان کار و جذب افراد داوطلب برای فعالیت در این مؤسسه، برگزاری بازارچه‌های خیریه به نفع کودکان کار و غیره را بر عهده دارد. مسائلی تصریح کرد: معاونت بهداشت و درمان این مؤسسه معاینه و درمان را به‌ صورت فردی و گروهی برای این کودکان تاکنون انجام داده است و سعی بر فرهنگ‌سازی برای کودکان و خانواده‌هایشان و جذب مشارکت پزشکان داوطلب را داشته است.

ارسال دیدگاه

نظر خود را با سایر مخاطبان ما به اشتراک بگذارید

عکس خوانده نمی شود
روزنامه اصفهان امروز چهارشنبه۲۴ مهر ۱۳۹۸، شماره 3634 ؛ 24 مهر 1398
روزنامه اصفهان امروز چهارشنبه۲۴ مهر ۱۳۹۸
  • آخرین ها
  • پربحث ترین
  • پرمخاطب ترین