صحبت با تلفن همراه عامل ۴۰ درصد تصادفات در اصفهان
0 -

صحبت با تلفن همراه عامل ۴۰ درصد تصادفات در اصفهان

صحبت با تلفن همراه عامل ۴۰ درصد تصادفات در اصفهان
19 مهر 1398, 21:00 / کد خبر:76372
رییس پلیس راهنمایی‌ و رانندگی اصفهان گفت: ارسال پیامک و صحبت با تلفن همراه عامل ۴۰ درصد از تصادفات در این استان است.

سرهنگ محمدرضا محمدی روز جمعه در گفت‌ و گو با ایرنا افزود: صحبت با تلفن همراه و ارسال پیامک، صحبت با سرنشینان و مشغله فکری از عوامل بی‌توجهی رانندگان در هنگام رانندگی است که به بروز تصادف در این استان منجر می‌شود.

وی بیان کرد: درگیری ذهنی و بی‌توجهی نسبت به رانندگی موجب اختلال در رفتار آن‌ها شده و احتمال تصادف را افزایش می‌دهد.

رییس پلیس راهنمایی‌ و رانندگی استان اصفهان با اشاره به بی‌توجهی راکبین موتور سوار نسبت به استفاده از کلاه‌ایمنی خاطرنشان‌ کرد: تعداد اندکی از موتور سواران از کلاه ایمنی استفاده می‌کنند که این موضوع باعث فوت آن‌ها در هنگام تصادف شده‌ است.

وی بدون اشاره به آمار تصادفات امسال اضافه‌کرد: ۴۵ درصد از جانباختگان تصادفات استان اصفهان موتور سواران بدون کلاه ایمنی هستند.

محمدی چهارشنبه‌ها و ساعت ۱۸ تا ۲۱ را مهمترین روز و ساعت پرحادثه در استان اصفهان اعلام کرد.

وی یادآورشد: تعداد جانباختگان تصادفات امسال در مقایسه با سال قبل ۹ درصد کاهش داشت که باید برای کاهش بیشتر حوادث ترافیکی ارتقای فرهنگ ترافیک، افزایش نظارت‌ها و اصلاح نقاط پرحادثه انجام شود.

در شش ماهه امسال ۳۹ هزار و ۳۰ مورد ماموریت تصادفی توسط اورژانس استان اصفهان انجام شد که از این تعداد ۲۸ هزار و ۱۸۶ حادثه رانندگی در نقاط شهری و ۱۰ هزار و ۸۴۴ حادثه در مناطق جاده‌ای رخ داده است.
استان اصفهان دارای ۱۱ هزار و ۵۰۰ کیلومتر راه شامل ۳۹۹ کیلومتر آزاد راه، یکهزار و ۶۵۹ کیلومتر بزرگراه، ۲ هزار و ۷۹۱ کیلومتر راه همسنگ و ۲۹ کیلومتر آزاد راه است.
وقوع تصادفات در کشور سالانه میلیاردها ریال خسارت بر اقتصاد ملی تحمیل می کند که با آموزش ، فرهنگ سازی و رعایت قوانین راهنمایی و رانندگی و نظارت نهادهای مربوط می توان این چالش دنباله دار کشور را برطرف کرد.

ارسال دیدگاه

نظر خود را با سایر مخاطبان ما به اشتراک بگذارید

عکس خوانده نمی شود
روزنامه اصفهان امروز یکشنبه ۲۸ مهر ۱۳۹۸، شماره 3636 ؛ 28 مهر 1398
روزنامه اصفهان امروز یکشنبه ۲۸ مهر ۱۳۹۸
  • آخرین ها
  • پربحث ترین
  • پرمخاطب ترین