اهدای خون ۷۱ هزار اصفهانی
0 -

اهدای خون ۷۱ هزار اصفهانی

اهدای خون ۷۱ هزار اصفهانی
21 مهر 1398, 10:10 / کد خبر:76411
مدیرکل انتقال خون استان گفت: در شش ماهه نخست امسال ۷۱ هزار نفر موفق به اهدای خون شدند، همچنین در روز اربعین مرکز انتقال خون میدان خواجوی اصفهان در شیفت صبح فعال خواهد بود.

مجید زینلی در گفت‌وگو با ایمنا، اظهار کرد: در روز اربعین مرکز انتقال خون میدان خواجوی اصفهان در شیفت صبح اقدام به خون گیری از شهروندان به منظور ادای نذر خون خواهد داشت.

وی با بیان اینکه شهروندان علاقمند به اهدای خون، مراجعه خود را  تنها به روز اربعین محدود نکنند، افزود: مراکز انتقال خون در نقاط مختلف استان همه روزه به غیر از روزهای تعطیل فعال هستند و شهروندان می‌توانند در ساعات صبح به این مراکز مراجعه کنند.

مدیرکل انتقال خون استان اصفهان در خصوص آمار اهدای خون سال ۹۸، تصریح کرد: در شش ماهه نخست سال ۹۸ بیش از ۸۹ هزار نفر جهت اهدای خون به مراکز انتقال خون استان مراجعه کردند که از این تعداد ۷۱ هزار نفر موفق به اهدای خون شدند همچنین میزان اهدای خون امسال با سال ۹۷ تغییر محسوسی نداشته است.

وی در خصوص دلایل عدم موفقیت اهدای خون گفت: به طور تقریبی حدود ۲۰ درصد از افرادی که برای انتقال خون مراجعه می‌کنند از اهدای خون معاف می‌شوند و این امر دلایل مختلفی شامل مصرف داروها، وجود بیماری‌های زمینه‌ای یا اعمال جراحی ‌دارد که افراد را از خون‌دهی بازمی‌دارد.

زینلی در خصوص تعداد مراکز فعال انتقال خون استان تصریح کرد: شهر اصفهان دارای دو مرکز میدان خواجو (فعال در دو شیفت صبح و عصر) و مرکز ثابت اهدای خون عاشق اصفهانی (فعال در شیفت صبح) است همچنین مراکز ثابت اهدا یا انتقال خون خمینی‌شهر، خوانسار، نجف‌آباد، گلپایگان، شهرضا، نائین (خون‌گیری تنها در روزهای زوج) و دو مرکز در شهر کاشان (فعال در شیفت صبح) همه روزه آماده پذیرایی از شهروندان علاقمند به اهدای خون هستند.

وی در خصوص ذخیره خون استان اصفهان گفت: ذخیره خون استان هفت روز است و این عدد برای ذخیره خونی یک استان عدد مناسبی است.

ارسال دیدگاه

نظر خود را با سایر مخاطبان ما به اشتراک بگذارید

عکس خوانده نمی شود
روزنامه اصفهان امروز سه شنبه 21 آبان ۱۳۹۸، شماره 3652 ؛ 21 آبان 1398
روزنامه اصفهان امروز سه شنبه 21 آبان ۱۳۹۸
  • آخرین ها
  • پربحث ترین
  • پرمخاطب ترین