سپاهان و ذوب‌آهن، تیم‌های بدون شکست و پیروزی لیگ برتر فوتبال
0 -

سپاهان و ذوب‌آهن، تیم‌های بدون شکست و پیروزی لیگ برتر فوتبال

سپاهان و ذوب‌آهن، تیم‌های بدون شکست و پیروزی لیگ برتر فوتبال
22 مهر 1398, 09:25 / کد خبر:76454
تیم های سپاهان و ذوب‌آهن اصفهان در فصل جاری لیگ برتر فوتبال کشور تا پایان هفته ششم به ترتیب تیم‌های بدون شکست و پیروزی این رقابت‌ها هستند.

دفتر لیگ برتر فوتبال کشور در حالی از ۲۹ مهر جاری، هفته هفتم خود را ورق خواهد زد که در این میان ۲ تیم اصفهانی آمارهای جالبی را رقم زدند که در نوع خود می‌تواند برای علاقمندان به فوتبال، شنیدنی باشد.

تیم‌های سپاهان و ذوب‌آهن با تمام فراز و فرودهایی که در لیگ برتر فصل گذشته داشتند، فصل جاری را به شکل دیگری رقم زدند و آمار جالبی را از خود به‌جا گذاشتند.

تیم سپاهان در شش بازی گذشته خود در خانه و خارج از خانه، هیچ شکستی را متحمل نشده و همراه تیم‌های تراکتورسازی تبریز و نفت مسجد سلیمان، این آمار را از آن خود کرده، در حالی که دیگر نماینده نصف‌جهان یعنی سبزپوشان ذوب‌آهن در شش بازی گذشته خود هیچ پیروزی را کسب نکرده و با وجود ارائه بازی‌های خوب، نتواسته است پیروز میدان باشد.

تیم ذوب‌آهن که همراه با ۲ تیم قعر جدول یعنی گل گُهر سیرجان و شاهین شهرداری بوشهر، این آمار را یدک می‌کشد، این امید را دارد که در هفته هفتم لیگ برتر، مقابل شهر خودرو مشهد در ورزشگاه فولادشهر، طلسم ناکامی‌هایش را بشکند.

نکته جالبی که زردپوشان اصفهانی را ویژه‌تر می‌کند، درخشش "پیام نیازمند" دروازبان و خط دفاع این تیم است که تا پایان هفته ششم لیگ برتر در فصل جاری هیچ گلی را دریافت نکرده و هشت گل نیز توسط بازیکنان خود زده که در نتیجه، این تیم را با تفاضل گل مثبت هشت و هم‌امتیاز با تراکتورسازی و تفاضل گل برتر، در صدر جدول لیگ برتر فوتبال قرار داده است.

در حالی که دیگر تیم اصفهانی یعنی ذوب‌آهن در شش بازی گذشته خود هشت گل خورده و پنج گل به ثمر رسانده که با تفاضل گل منفی سه در رده سیزدهم لیگ شانزده تیمی ایران قرار دارد که با سابقه درخشان سبزپوشان، آمار جالبی برای این تیم نمی‌تواند باشد.

از دیگر نکاتی که در باره تیم‌های اصفهانی لیگ برتر می‌توان نوشت این است که ۲ دیدار تیم سپاهان و چهار دیدار تیم ذوب‌آهن به تساوی انجامیده، با این حال، سپاهان با ۱۴ امتیاز  در صدر و ذوب‌آهن با چهار امتیاز در رده سیزدهم جدول قرار دارد که نشان‌دهنده تفاوت فاحش امتیازات تیم‌های اصفهانی است.

اگر بخواهیم دیدارهای دو تیم را واکاوی کنیم می‌توان به این نکته نیز اشاره کرد که امیر قلعه‌نویی سرمربی سپاهان، تیمی متفاوت با جنگندگی ویژه‌ای را روانه مسابقات کرده و در خط دفاع و حمله جنب و جوش بالایی دارد که در یکی از دیدارهای مهم خود توانست در هفته پنجم، تیم پرسپولیس تهران را در خانه خودش با نتیجه ۲ بر صفر شکست دهد و این موضوع زنگ خطری برای سرخ آبی‌های تهرانی بود که سپاهان اصفهان دوباره به روزهای اوج خود نزدیک می‌شود و در فصل جاری یکی از مدعیات قهرمانی در لیگ ایران و آسیا خواهد بود.

ذوب‌آهن نیز با وجود بازی‌های خوبی که ارائه می‌دهد هنور نتوانسته است نتیجه دلخواه خود را به دست بیاورد، تیمی که در فصل گذشته لیگ قهرمانان آسیا، تنها نماینده ایران در رقابت‌های آسیا بود و به گفته مسئولانش، در برخی موارد داوری‌ها نیز به ضرر آنها رقم خورده است.

با این وجود، منصوریان سرمربی ذوب‌آهن، بی‌دقتی بازیکنان خود را با وجود بازی‌های خوبی که از لحاظ تاکتیکی و تکنیکی ارائه می‌دهند، یکی از دلایل عدم موفقیت تیمش می‌داند و لازمه داشتن دقت کافی و پیروزی در یک مسابقه ورزشی، آن هم فوتبال، داشتن تمرکز بالاست که امید است این تیم نیز به شرایط آرمانی خود به عنوان دیگر نماینده دیار نصف‌جهان در لیگ برتر فوتبال کشور برگردد.

هفته هفتم لیگ برتر فوتبال کشور، دوشنبه ۲۹ مهر سال جاری، تیم سپاهان میهمان گل گهر سیرجان است و ذوب‌آهن نیز در فولادشهر به مصاف شهر خودرو مشهد می‌رود.

منبع ایرنا
ارسال دیدگاه

نظر خود را با سایر مخاطبان ما به اشتراک بگذارید

عکس خوانده نمی شود
روزنامه اصفهان امروز شنبه 16 آذر ۱۳۹۸، شماره 3673 ؛ 16 آذر 1398
روزنامه اصفهان امروز شنبه 16 آذر ۱۳۹۸
  • آخرین ها
  • پربحث ترین
  • پرمخاطب ترین