ثبت یک صعود ۹ هزار واحدی دیگر برای شاخص کل بورس
0 -

ثبت یک صعود ۹ هزار واحدی دیگر برای شاخص کل بورس

ثبت یک صعود ۹ هزار واحدی دیگر برای شاخص کل بورس
22 مهر 1398, 18:05 / کد خبر:76485
شاخص بورس تهران امروز با افزایش ۹۰۱۰ واحدی به کار خود پایان داد و عدد ۳۲۲ هزار و ۵۹ واحد را ثبت کرد.

به نقل از پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا)، شاخص هم وزن نیز به رقم ۹۳ هزار و ۶۱ واحد رسید. شاخص بازار اول به کانال ۲۳۲ هزار واحدی وارد شد و شاخص بازار دوم نیز عدد ۶۶۰ هزار واحد را ثبت کرد. امروز آیفکس نیز عدد ۴۱۵۴ واحد را نمایش داد.

امروز با دست به دست شدن سه میلیارد و ۷۷۱ میلیون سهم و اوراق بهادار طی ۴۱۵ هزار نوبت داد و ستد، ارزش معاملات به بیش از ۱۹۱۸ میلیارد تومان رسید.

در معاملات امروز نمادهای "فارس"، "فولاد" و "فملی" به ترتیب با ۷۰۲، ۶۱۸ و ۴۵۴ واحد افزایش بیشترین تاثیر مثبت و در مقابل نمادهای "ونیرو"، "دالبر" و "دسبحا" به ترتیب با ۵۵، ۳۱ و ۲۵ واحد کاهش بیشترین تاثیر منفی بر شاخص را ثبت کردند. همچنین امروز "وبملت"، "وتجارت" و "وبصادر"  پربیننده ‌ترین نمادهای بورسی بودند. از سوی دیگر در پایان داد و ستد امروز بورس تهران، صنایع شیمیایی برترین گروه صنعت بود و مواد دارویی و فلزات اساسی به ترتیب جایگاه دوم و سوم را به خود اختصاص دادند.

شاخص بورس تهران امروز صعود کم سابقه ای را تجربه کرد و به گفته کارشناسان بازار سرمایه در حال حاضر سیگنال های منفی برای بورس تهران متصور نیست عملکرد مثبت شرکت ها و تحولات بین المللی و قیمت جهانی کالا ها عوامل موثر بر تداوم شاخص بورس تهران در روز های آتی هستند.

ارسال دیدگاه

نظر خود را با سایر مخاطبان ما به اشتراک بگذارید

عکس خوانده نمی شود
روزنامه اصفهان امروز شنبه 16 آذر ۱۳۹۸، شماره 3673 ؛ 16 آذر 1398
روزنامه اصفهان امروز شنبه 16 آذر ۱۳۹۸
  • آخرین ها
  • پربحث ترین
  • پرمخاطب ترین