اختصاص۴۰۰ میلیارد تومان برای مقاوم‌سازی مسکن روستایی
0 -

اختصاص۴۰۰ میلیارد تومان برای مقاوم‌سازی مسکن روستایی

اختصاص۴۰۰ میلیارد تومان برای مقاوم‌سازی مسکن روستایی
23 مهر 1398, 15:38 / کد خبر:76524
معاون بازسازی و مسکن روستایی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی اصفهان گفت: ۴۰۰ میلیارد تومان اعتبار امسال برای بهسازی و مقاوم‌سازی مسکن روستایی این استان اختصاص یافت.

محسن قوی بیان روز سه‌شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: این رقم در قالب تسهیلات ۴۰ میلیون تومانی با بازپرداخت پنج درصد و ۱۵ ساله برای مقاوم‌سازی هر واحدهای مسکونی فرسوده روستایی پرداخت می‌شود.

وی اظهارداشت: سهمیه استان اصفهان در بخش بهسازی مسکن روستایی امسال ۱۰ هزار واحد است که پرونده واحدهای روستایی پس از تکمیل به بانک‌های عامل معرفی می‌شود.

معاون بازسازی و مسکن روستایی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان اصفهان ادامه داد: این تسهیلات به مالکان واحدهای روستایی که اقدام به نوسازی و تخریب و بازسازی واحدهای مسکونی خود کنند، پرداخت خواهد شد.

به گفته وی به هر واحد مسکونی در شهر و روستاهای استان هشت تن سیمان رایگان معادل(۱۶۰ کیسه) اهدا می‌شود.

وی اضافه کرد: تسهیلات این طرح با هدف احداث مسکن مقاوم، تامین مسکن متناسب با نیاز روستاییان، حفظ هویت و سیمای عمومی روستاها و تطبیق کالبد مسکن روستایی با زندگی امروزی به روستاییان ارائه می‌شود.  

بنیاد مسکن انقلاب اسلامی نخستین نهاد سازندگی است که بعد از پیروزی انقلاب اسلامی با فرمان امام خمینی(ره) تشکیل شد و خدماتی از جمله بسترسازی تامین مسکن قشرهای کم درآمد جامعه، ساماندهی، بازسازی و بهسازی سکونتگاه های مناطق خسارت دیده روستایی، اجرای طرح های هادی روستایی، اعطای تسهیلات قرض الحسنه، صدور اسناد مالکیت روستایی با همکاری اداره ثبت و اسناد و اجرای طرح بهسازی و مقاوم سازی مسکن روستایی را به قشرهای کم درآمد جامعه ارائه کرده است.

استان افزون‌ بر پنج میلیون نفری اصفهان دارای بیش از یک هزار و ۷۰۰ روستا و آبادی با جمعیت نزدیک به ۶۰۰ هزار نفر است.

نزدیک به ۹۰۰ روستای استان اصفهان نیز بیش از ۲۰ خانوار دارد.

ارسال دیدگاه

نظر خود را با سایر مخاطبان ما به اشتراک بگذارید

عکس خوانده نمی شود
روزنامه اصفهان امروز پنج شنبه 21 آذر ۱۳۹۸، شماره 3678 ؛ 21 آذر 1398
روزنامه اصفهان امروز پنج شنبه 21 آذر ۱۳۹۸
  • آخرین ها
  • پربحث ترین
  • پرمخاطب ترین