توسعه مدارس هوشمند اصفهان در سایه خیران فعال
0 -

معاون رئیس‌جمهور در آیین گشایش دبستان خیر ساز حاج احمد قفال اصفهان مطرح کرد

توسعه مدارس هوشمند اصفهان در سایه خیران فعال

توسعه مدارس هوشمند اصفهان در سایه خیران فعال
23 مهر 1398, 17:04 / کد خبر:76540
روز گذشته دبستان خیر ساز حاج احمد قفال هم‌زمان با گشایش ۱۰ هزار کلاس درس به صورت ویدئوکنفرانس و با حضور معاون اول رئیس‌جمهوری در ناحیه ۲ آموزش‌وپرورش اصفهان به بهره‌برداری رسید.

گروه جامعه|معاون اول رئیس‌جمهوری در مراسم بهره‌برداری از دبستان خیر ساز حاج احمد قفال و ۹۳ پروژه آموزشی این استان گفت: خیران در اصفهان بسیار فعال هستند و امید است مدارس استان به سمت هوشمند شدن و بهره‌مندی از امکانات مدارس هوشمند پیش روند. اسحاق جهانگیری افزود: استان اصفهان در مقایسه با سایر استان‌ها در شمار مناطق توسعه‌یافته‌تر بوده و وضعیت آموزشی استان اصفهان به همین نسبت بهتر است به‌طوری‌که طبق اعلام استاندار اصفهان، هیچ مدرسه خشت و گلی در اصفهان نداریم.

دبستان خیر ساز حاج احمد قفال با زیربنای ۲ هزار و ۴۹۵ مترمربع، یک هزار و ۷۳۳ مترمربع محوطه‌سازی، ۲ هزار و ۷۸۸ متراژ کل زمین، با ۱۹۳ متر دیوارکشی، ۱۷۰ متر سالن اجتماعات و سازه اسکلت بتنی در ناحیه ۲ آموزش‌وپرورش استان اصفهان به بهره‌برداری رسید. این مدرسه شامل ۱۲ کلاس، ۷ اتاق اداری، کارگاه فناوری، کارگاه مهارت کار و تلاش، نمازخانه، کتابخانه و سالن اجتماعات و یک سالن ورزشی است. این آموزشگاه با اعتباری بیش از ۳۰ میلیارد ریال به بهره‌برداری رسیده است که کلیه هزینه‌های آن توسط یکی از خیران مدرسه‌ساز اصفهان به نام حاج احمد قفال و همسر وی تأمین شده است.

استاندار اصفهان نیز در این ارتباط ویدئوکنفرانس گفت: ۹۳ پروژه آموزشی با ۴۸۲ کلاس درس به بهره‌برداری رسید که اعتباری بیش از ۹۵۰ میلیارد ریال به خود اختصاص داده است. عباس رضایی اضافه کرد: ۱۶ درصد به همت خیران و ۵۸ درصد به صورت مشارکتی ساخته شده است که نشان از همراهی مردم با نظام جمهوری اسلامی ایران و دولت تدبیر و امید دارد. او ادامه داد: هم اینک کلیه مدارس خشت و گلی در سطح استان تعطیل، بخاری‌های نفتی حذف و ساخت مدارس با رویکرد مدرسه سبز شروع شده است. در سال تحصیلی جاری بیش از ۹۲۰ هزار دانش‌آموز در بیش از هفت هزار واحد آموزشی به تحصیل مشغولند. در پایان این مراسم ۴۸۲ کلاس درس جدید تحویل اداره کل آموزش‌وپرورش استان اصفهان شد. استاندار اصفهان در این مراسم گفت: مبنای توسعه این استان اصفهان دانایی است که مبدأ آن همین مراکز آموزشی است و لذا هر چه به این مبادی توجه کنیم به بنیادهای راستین خود توجه کرده‌ایم. عباس رضایی با اشاره تلاش‌های استان برای راه‌اندازی کریدور علم و فناوری از ۱۶ سال پیش گفت: در روز معارفه خود این موضوع را به‌عنوان یکی از اهداف خود مطرح کردم و تاکنون ۱۳ جلسه برای پیگیری آن برگزار شده است. او ادامه داد: کاروان علم به سرعت در حال حرکت است و اگر بخواهیم عقب نمانیم باید مبنای توسعه را بر مدارس به‌عنوان پایگاه و مبدأ حرکت دانش گذاریم. استاندار اصفهان افزود: دیانت و صنعت ۲ ویژگی مهم این استان اصفهان است که در همه جای ایران و جهان با این نام شناخته می‌شود.

**

ارسال دیدگاه

نظر خود را با سایر مخاطبان ما به اشتراک بگذارید

عکس خوانده نمی شود
روزنامه اصفهان امروز شنبه 16 آذر ۱۳۹۸، شماره 3673 ؛ 16 آذر 1398
روزنامه اصفهان امروز شنبه 16 آذر ۱۳۹۸
  • آخرین ها
  • پربحث ترین
  • پرمخاطب ترین