استقرار۸۵ درصد از موکب های استان اصفهان در کربلا
0 -

استقرار۸۵ درصد از موکب های استان اصفهان در کربلا

استقرار۸۵ درصد از موکب های استان اصفهان در کربلا
23 مهر 1398, 21:00 / کد خبر:76551
مسئول ستاد بازسازی عتبات استان اصفهان گفت:تا به امروز ۸۵ درصد از موکب های استان اصفهان در کربلا به صورت کامل مستقر شده اند و ۱۵ درصد مابقی در حال استقرار تجهیزات خود هستند.
مصطفی نوریان مسئول ستاد بازسازی عتبات استان اصفهان با تشریح آخرین وضعیت موکب‌های استان مستقر در کربلا در ایام اربعین ۹۸ اظهار داشت: با وجود همه مشکلات اقتصادی به حول وقوه الهی و با تلاش ملت عظیم و محب اهل بیت (ع) ایران اسلامی، امسال شاهد افزایش ۳۲ درصدی تعداد موکب‌های مستقر و رشد ۳۵ درصدی ظرفیت پذیرایی از زائران حسینی و محل اسکان آن‌ها هستیم.

او با اشاره به اینکه در سال گذشته تعداد موکب‌های اصفهان حدود ۷۵ مورد بود که امسال به ۱۱۶ عدد رسید، ابراز داشت: ظرفیت اسکان موکب‌های استان در سال گذشته ۸۵ هزار نفر بود که امسال به ۱۳۰ هزار نفر رسیده است، همچنین سهم تغذیه روزانه در اربعین گذشته ۲۵۰ هزار پرس غذا بوده که امسال به ۴۵۰ هزار پرس رسیده است.

مسئول ستاد بازسازی عتبات استان اصفهان با اشاره به اینکه موکب‌ها از لحاظ کمی وکیفی بسیار مجهز‌تر شده اند، گفت: امسال برای اولین بار سامانه ثبت اطلاعات موکب داران به خوبی عمل کرد و مسولان موکب به موقع وارد سامانه شدند واطلاعات و تجهیزات خود را ثبت کردند.

او با بیان اینکه امسال همچنین برنامه ریزی‌ها به خوبی در راستای اعزام وسایل و موکب داران انجام شد، بیان کرد: امسال به دلیل رشد چشمگیر تعداد زوار اربعین و ازدحام جمعیت، مشکلاتی برای ورود وسایل نقلیه حامل تجهیزات موکب‌ها در مرز‌های کشور ایجاد شد که استقرار موکب هارا در کربلا با تاخیر روبرو ساخت.


نوریان تصریح کرد: براین اساس تا به امروز ۸۵ درصد از موکب‌های استان در کربلا به صورت کامل مستقر شده اند و ۱۵ درصد مابقی در حال استقرار تجهیزات خود هستند.

او ابراز داشت: عملیات خدمت رسانی به زوار از چندین روز گذشته توسط موکب‌های استان اصفهان آغاز شده است و مشکل خاصی در زمینه اسکان وپذیرایی زوار وجود ندارد، تنها مشکل حاد امسال تامین آب شرب و یخ با توجه به گرمای شدید هواست که موکب داران استان اصفهان تاحدود زیادی این مشکل را با کمک کولر‌ها مرتفع کردند.

مسئول ستاد بازسازی عتبات استان اصفهان بیان کرد: تامین آب شرب روزانه و تامین یخ در کربلا برای زوار ایرانی به یک بحران تبدیل شده است و باید دولت عراق در این زمینه اقدام جدی برای سال‌های آتی داشته باشد.


او با اشاره به افزایش دو برابری تعداد زوار ایرانی در اربعین ۹۸ گفت: قطعا برای سال‌های آتی باید در این زمینه تدابیری ویژه‌ای اندیشیده شود، یکی از نیاز‌های جدی برای سال‌های آینده تامین زمین در راستای استقرار موکب‌ها در کربلاست چرا که سال به سال ساخت وساز در شهر کربلا رو به افزایش است.

نوریان گفت: رینگ‌های ۱و۲ و۳ شهرکربلا سال به سال برای استقرار موکب‌ها بسیار محدود شده است وبرای این مشکل هم دولت عراق باید تدبیری بیاندیشد.
ارسال دیدگاه

نظر خود را با سایر مخاطبان ما به اشتراک بگذارید

عکس خوانده نمی شود
روزنامه اصفهان امروز سه شنبه 19 آذر ۱۳۹۸، شماره 3676 ؛ 19 آذر 1398
روزنامه اصفهان امروز سه شنبه 19 آذر ۱۳۹۸
  • آخرین ها
  • پربحث ترین
  • پرمخاطب ترین