نگاه توسعه‌ای به مدارس غیردولتی داشته باشیم
0 -

استاندار اصفهان:

نگاه توسعه‌ای به مدارس غیردولتی داشته باشیم

نگاه توسعه‌ای به مدارس غیردولتی داشته باشیم
24 مهر 1398, 22:21 / کد خبر:76586
استاندار اصفهان گفت: اگر می‌خواهیم به سمت توسعه برویم باید به بخش خصوصی و مدارس غیردولتی نیز نگاه توسعه‌ای داشته باشیم.
به گزارش ایمنا، عباس رضایی در یکصد و سی و چهارمین جلسه شورای آموزش و پرورش استان افزود: در مسیر حرکت به سمت توسعه باید کار مردم را به مردم و بخش خصوصی واگذار کنیم.
وی تاکید کرد: باید با عینک خوش‌بینی به مدارس غیردولتی بنگریم و آنها را به امور آموزشی تشویق کنیم.
استاندار اصفهان بر لزوم بهادادن به بخش خصوصی تاکید و بیان کرد: باید هر کاری از دستمان برمی‌آید برای این مدارس انجام و به آنها جهت دهیم.
وی با اشاره به اینکه مدارس غیردولتی، بخشی از بار آموزش و پرورش را به دوش می‌کشند، افزود: باید برای تشویق و رونق مدارس غیردولتی و نیز برای مسکن فرهنگیان از بانک‌های استان وام دریافت شود.
رضایی اظهار داشت: اصفهان پایتخت فرهنگ و تمدن کشور است و به همین دلیل هم این استان باید در بخش فرهنگ و آموزش و پرورش پیشگام باشد.
وی تاکید کرد: کاروان علم به‌سرعت در حال حرکت است و اگر لحظه‌ای غفلت کنیم از این کاروان عقب خواهیم افتاد که این گناهی شرعی است.
استاندار اصفهان همچنین در باره هماهنگی سازمان‌های مرتبط در باره اصلاح و به‌روزرسانی محتوای کتاب استان‌شناسی گفت: به روزرسانی این کتاب نیاز به تشکیل کارگروهی دارد که باید افراد مختلفی از جمله معاون سیاسی استانداری، مسوول اداره تقسیمات کشوری، مدیر سازمان برنامه‌ریزی استان، استادان جغرافیا، صنعت و ... در آن حضور یابند و اظهارنظر کنند.
 یکصد و سی و چهارمین جلسه شورای آموزش و پرورش استان اصفهان با حضور مجتبی زینی‌وند معاون وزیر آموزش و پرورش ‌و رئیس سازمان مدارس و مراکز غیردولتی، عباس رضایی استاندار اصفهان و اعضای شورای آموزش و پرورش استان اصفهان برگزار شد.
در سال تحصیلی ۹۸-۹۹ بیش از ۹۲۰ هزار و ۵۰۰ دانش آموز در مقاطع مختلف تحصیلی در پنج هزار و۳۰۰ آموزشگاه استان اصفهان تحصیل می‌کنند.
ارسال دیدگاه

نظر خود را با سایر مخاطبان ما به اشتراک بگذارید

عکس خوانده نمی شود
روزنامه اصفهان امروز سه شنبه 19 آذر ۱۳۹۸، شماره 3676 ؛ 19 آذر 1398
روزنامه اصفهان امروز سه شنبه 19 آذر ۱۳۹۸
  • آخرین ها
  • پربحث ترین
  • پرمخاطب ترین