جمع‌آوری ۲۱ میلیارد تومان زکات در استان اصفهان
0 -

جمع‌آوری ۲۱ میلیارد تومان زکات در استان اصفهان

جمع‌آوری ۲۱ میلیارد تومان زکات در استان اصفهان
25 مهر 1398, 17:45 / کد خبر:76621
معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد استان اصفهان گفت: در شش ‌ماهه نخست سال ۹۸ بیش از ۲۱ میلیارد تومان زکات و کفاره در استان اصفهان جمع‌آوری‌ شده است.

حمیدرضا طاهری در گفت‌وگو با ایمنا، در خصوص میزان زکات جمع‌آوری شده شش ماهه گذشته اظهار کرد: در شش ‌ماهه نخست سال ۹۸ بیش از ۲۱ میلیارد تومان زکات و کفاره در استان اصفهان جمع‌آوری‌ شده است.

وی در تشریح جزئیات رقم زکات و فطریه جمع‌آوری شده، افزود: از مبلغ ۲۱ میلیارد تومان جمع‌آوری شده یک میلیارد و ۷۹۳ میلیون تومان زکات واجب، پنج میلیارد و ۱۸۸ میلیون تومان زکات مستحبی، ۱۰ میلیارد و ۹۲۶ میلیون تومان فطریه و سه میلیارد و ۱۵۹ میلیون تومان هم کفاره بوده است.

معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد استان اصفهان درخصوص محل هزینه‌کرد این مبالغ تصریح کرد: ۹۱ درصد از زکات جمع‌آوری ‌شده در امور نیازمندان هزینه شده است، همچنین ۷۲ هزار و ۵۲۴ خدمت متنوع در زمینه‌های معیشت، مسکن، تحصیل، درمان و جهیزیه به مددجویان استان ارائه شده است.

وی با تاکید بر اینکه پرداخت زکات می‌تواند چهره محرومیت یک جامعه را کمرنگ کند، اظهار کرد: ۹ درصد از زکات جمع‌آوری‌ شده در شش ‌ماهه نخست امسال نیز در احداث و مرمت ۲۸ پروژه عمرانی عام‌المنفعه مانند مسجد، حسینیه و کتابخانه هزینه شده است.

طاهری با بیان اینکه زکات جمع‌آوری‌شده هر منطقه به نیازمندان همان‌ منطقه اختصاص پیدا می‌کند، افزود: مبالغ جمع‌آوری شده از این راه در صورت نیاز در پروژه‌های عمرانی عام‌المنفعه استان نیز قابل هزینه کرد است.

وی در خصوص کمک خیران مناطق استان گفت: یک هزار و ۷۰۰ نفر از خیران، طلاب و مبلغان دینی به‌ صورت افتخاری در زمینه ترویج، فرهنگ‌سازی و جمع‌آوری زکات با کمیته امداد اصفهان همکاری می‌کنند.

ارسال دیدگاه

نظر خود را با سایر مخاطبان ما به اشتراک بگذارید

عکس خوانده نمی شود
روزنامه اصفهان امروز سه شنبه 19 آذر ۱۳۹۸، شماره 3676 ؛ 19 آذر 1398
روزنامه اصفهان امروز سه شنبه 19 آذر ۱۳۹۸
  • آخرین ها
  • پربحث ترین
  • پرمخاطب ترین