نمایشگاه بین‌المللی فرش ماشینی در کاشان برگزار می‌شود
0 -

نمایشگاه بین‌المللی فرش ماشینی در کاشان برگزار می‌شود

نمایشگاه بین‌المللی فرش ماشینی در کاشان برگزار می‌شود
25 مهر 1398, 20:15 / کد خبر:76628
رئیس اتاق بازرگانی کاشان از برگزاری نمایشگاه فرش ماشینی از 26 تا 30 آذر در کاشان خبر داد.
به گزارش خبرگزاری فارس از کاشان، محمود تولایی بعد از ظهر امروز در جمع خبرنگاران با اشاره به برگزاری نمایشگاه بین‌المللی فرش ماشینی در آذرماه اظهار داشت: منطقه کاشان ظرفیت بالایی در تولید فرش ماشینی کشور دارد و این پتانسیل می‌طلبد که نمایشگاه بین‌المللی فرش در این منطقه بر پا شود.

رئیس اتاق بازرگانی کاشان گفت: با توجه به نوسانات بازار و فشار تحریم‌های ظالمانه آمریکا بر ضد ایران با همدلی و پیگیری مسؤولان مربوطه در زمینه ادامه فعالیت واحدها، از تعطیلی واحدهای صنعتی و تولیدی این منطقه جلوگیری  شده است.

تولایی به‌روزرسانی دستگاه‌ها و تجهیزات کارخانه‌ها، پیگیری پرداخت تسهیلات برای نوسازی ماشین‌آلات و برگزاری دوره‌های آموزشی باهدف ارتقای سطح دانش صنعت‌گران را جزو اقدام‌های اتاق بازرگانی کاشان در جهت جلوگیری از تعطیلی واحدهای تولیدی و صنعتی عنوان کرد و افزود: برپایی نمایشگاه ملی در این منطقه نیز یکی دیگر از اقدامات جهت ترغیب تولیدکنندگان این صنعت است.

وی با اشاره به ظرفیت تولید فرش ماشینی کاشان سالانه 100 میلیون مترمربع افزود: شمار واحدهای تولید فرش ماشینی در منطقه افزون بر 1400 مورد است که زمینه اشتغال نزدیک به 20 هزار نفر را فراهم کرده و 80 درصد صادرات فرش کشور را در برمی‌گیرد.

در ادامه مهدی آقا بیگی در جمع خبرنگاران ضمن اشاره به برگزاری دو نمایشگاه «فرش ماشینی» و «گل و گلاب  و صنایع وابسته» در کاشان اظهار داشت: در شرایط امروز که تحریم‌ها اقتصاد ایران را تحت‌الشعاع قرار داده است، حجم کاری مسؤولان به‌ویژه در اتاق بازرگانی و اداره صمت چندین برابر شده است.

وی ضمن اشاره به برپایی نمایشگاه فرش ماشینی از 26 تا 30 آذر در کاشان افزود: سعی می‌شود که این نمایشگاه در سطح ملی فعالیت داشته باشد و حتی در نظر داریم تا سفرای خارجی مختلفی را نیز با هماهنگی دستگاه‌های مختلف در این نمایشگاه حضورداشته باشند.

دبیر اجرایی نمایشگاه ملی «فرش ماشینی کاشان» با بیان اینکه چندین مکان برای برگزاری نمایشگاه در نظر گرفته‌ شده است، ابراز داشت: این نمایشگاه در مساحت 5 هزار مترمربع و در 50 غرفه ایجادشده است.

 آقا بیگی بابیان اینکه نمایشگاه فرش ماشینی از 26 تا 30 آذر در کاشان برگزار می‌شود، افزود: این نمایشگاه در سطح ملی فعالیت دارد، حضور سفرای خارجی با هماهنگی دستگاه‌های مختلف در این نمایشگاه صورت خواهد گرفت.

وی از برپایی همایش «توسعه صادرات فرش ماشینی فرصت‌ها و چالش‌ها» در کاشان خبر داد و گفت: مسؤولان کشوری و استانی در این نمایشگاه حضور دارند و از صنعتگران و تولیدکنندگان دعوت به‌عمل‌آمده و از تجربیات کارشناسان در این همایش برای توسعه صادرات فرش ماشینی استفاده می‌شود.

به گزارش فارس، منطقه کاشان با ۱۳ شهرک، ناحیه و منطقه صنعتی از ظرفیت بیش از ۲ هزار و ۳۰۰ واحد تولیدی کوچک و بزرگ با ظرفیت اشتغال بیش از ۶۳ هزار نفر برخوردار است.

ارسال دیدگاه

نظر خود را با سایر مخاطبان ما به اشتراک بگذارید

عکس خوانده نمی شود
روزنامه اصفهان امروز سه شنبه 19 آذر ۱۳۹۸، شماره 3676 ؛ 19 آذر 1398
روزنامه اصفهان امروز سه شنبه 19 آذر ۱۳۹۸
  • آخرین ها
  • پربحث ترین
  • پرمخاطب ترین