۱۶۵۰ طرح ناتمام صنعتی استان اصفهان تکمیل می‌شود
0 -

در یک سال آینده؛

۱۶۵۰ طرح ناتمام صنعتی استان اصفهان تکمیل می‌شود

۱۶۵۰ طرح ناتمام صنعتی استان اصفهان تکمیل می‌شود
28 مهر 1398, 17:03 / کد خبر:76692
مدیرکل صنعت، معدن و تجارت استان اصفهان گفت: نزدیک به یک‌هزار و ۶۵۰ طرح نیمه‌تمام تولیدی و صنعتی در استان اصفهان شناسایی شده که تا یک سال آینده تکمیل خواهند شد.

ایرج موفق در گفت‌وگو با ایرنا اظهار داشت: بر اساس بررسی‌های صورت گرفته این تعداد طرح نیمه‌تمام با پیشرفت بالای ۶۰ درصد در استان اصفهان شناسایی شد که درصدد برنامه‌ریزی و ارائه تسهیلات برای تکمیل آن‌ها هستیم.

او بیان کرد: تکمیل این طرح‌های نیمه‌تمام بر اساس اولویت‌بندی صورت گرفته از طرح‌های با پیشرفت ۹۰ درصد به بالا آغاز شده و به طرح‌های با پیشرفت ۶۰ درصد خواهد رسید تا در نهایت شاهد بهره‌برداری هر چه زودتر آن‌ها و افزایش سهم اشتغال در استان اصفهان باشیم.

مدیرکل صنعت، معدن و تجارت استان اصفهان با اشاره به ابلاغ شرایط پرداخت تسهیلات به واحدهای صنعتی از سوی وزارت صمت تأکید کرد: در سفر وزیر به این استان قول مساعدی داده شد تا برای پرداخت تسهیلات تبصره ۱۸ و رونق تولید محدودیتی نداشته باشیم.

او در ادامه به موضوع بهره‌برداری از دریاچه نمک در استان‌های هم‌جوار اشاره کرد و گفت: در حال پیگیری هستیم تا بتوانیم سهم استان اصفهان از این دریاچه را زنده کنیم.

موفق با تأکید بر ساماندهی مجوزهای بخش معدن در شهرستان آران‌وبیدگل اضافه کرد: مجوزهای دریافت مصالح مورد نیاز جهت تکمیل طرح‌های عمرانی شهرداری‌های آران‌وبیدگل هم در حال عملیاتی شدن است.

دریاچه نمک آران‌وبیدگل به‌عنوان بزرگ‌ترین دریاچه نمک کشور در بین سه استان اصفهان، قم و سمنان واقع شده و ابعادی برابر ۵۵ کیلومتر در ۳۵ کیلومتر مربع دارد.

 کلرید سدیم، سولفات سدیم، کلرید منیزیم و سولفات منیزیم از جمله ترکیب‌های شیمیایی مهم شناسایی شده در این اثر طبیعی است.

آران‌وبیدگل که جزو سه شهرستان نخست استان از نظر نرخ اشتغال محسوب می‌شود، با جمعیت بیش از ۱۰۳ هزار نفر در فاصله نزدیک به ۶ کیلومتری کاشان و ۲۱۵ کیلومتری شمال اصفهان قرار دارد.

اصفهان پنج میلیون نفری، بیش از ۹ هزار واحد تولیدی کوچک و بزرگ، ۸۴۰ معدن در حال بهره‌برداری و ۱۸۰ هزار واحد صنفی دارد که صنعتی‌ترین استان کشور به شمار می‌آید.

ارسال دیدگاه

نظر خود را با سایر مخاطبان ما به اشتراک بگذارید

عکس خوانده نمی شود
روزنامه اصفهان امروز پنج شنبه 23 آبان ۱۳۹۸، شماره 3654 ؛ 23 آبان 1398
روزنامه اصفهان امروز پنج شنبه 23 آبان ۱۳۹۸
  • آخرین ها
  • پربحث ترین
  • پرمخاطب ترین