۷۵۰۰ هکتار از اراضی استان اصفهان زیر کشت گیاهان دارویی است

۷۵۰۰ هکتار از اراضی استان اصفهان زیر کشت گیاهان دارویی است

۷۵۰۰ هکتار از اراضی استان اصفهان زیر کشت گیاهان دارویی است
30 مهر 1398, 17:07 / کد خبر:76772
مدیر امور باغبانی سازمان جهاد کشاورزی استان اصفهان از آمار ۷ هزار و ۵۰۰ هکتاری اراضی تحت کشت گل محمدی، زعفران و سایر گیاهان دارویی در استان اصفهان خبر داد و گفت: سالانه ۶۳ هزار و ۵۰۰ تن از این گیاهان برداشت می‌شود.

احمدرضا رئیس‌زاده در گفت‌و‌گو با تسنیم، با اشاره به میزان اراضی تحت کشت گیاهان دارویی در استان، اظهار داشت: حدود 7 هزار و 500 هکتار از اراضی استان به کشت انواع گیاهان دارویی اختصاص دارد.

او افزود: از این میزان،  3 هزار و 200 هکتار گل محمدی، یک هزار و 300 هکتار زعفران و 3 هزار هکتار دیگر هم سایر گیاهان دارویی کاشته می‌شود.

مدیر امور باغبانی سازمان جهاد کشاورزی استان اصفهان با بیان اینکه 90 درصد کاشت گل محمدی در شهرستان کاشان انجام می‌شود، گفت: به تازگی شهرستان‌های فریدن، شاهین‌شهر، فریدون‌شهر و گلپایگان نیز به کشت گل محمدی اقدام کرده‌اند.

او تصریح کرد: زعفران هم بیشتر در شهرستان‌های نطنز، نجف‌آباد، شاهین‌شهر، تیران و اصفهان کاشته می‌شود ولی شهرستان‌های دیگر استان هم درحال‌توسعه کشت زعفران هستند.

رئیس‌زاده ادامه داد: سایر گیاهان دارویی از جمله شیرین‌بیان، سیر، موسیر، به‌لیمو، نعنا فلفلی، خاکشیر، اسطوقدوس، همیشه‌بهار، بادرنجبویه، گاوزبان، زیره و غیره به صورت پراکنده در تمام شهرستان‌های استان کشت می‌شود.

او با اشاره به فعالیت حدود 10 هزار تولیدکننده گیاهان دارویی در استان اصفهان، اظهار داشت: سالانه در مجموع از 7 هزار و 500 هکتار تحت کشت، 63 هزار و 500 تن انواع گل محمدی، زعفران و سایر گیاهان دارویی برداشت می‌شود.

مدیر امور باغبانی سازمان جهاد کشاورزی استان اصفهان خاطرنشان کرد: امسال نسبت به سال گذشته در هر 3 دسته افزایش برداشت پیش‌بینی می‌شود.

او خاطرنشان کرد: دولت از طریق پرداخت وام کم‌بهره به کسانی که تمایل به کشت گیاهان دارویی دارند، کمک می‌کند تا بتوانند از طریق کشت گیاهان کم‌ آب‌بر در توسعه کشاورزی  استان سهیم باشند.

ارسال دیدگاه

نظر خود را با سایر مخاطبان ما به اشتراک بگذارید

عکس خوانده نمی شود
روزنامه اصفهان امروز شنبه 5 بهمن ۱۳۹۸، شماره 3715 ؛ 05 بهمن 1398
روزنامه اصفهان امروز شنبه 5 بهمن ۱۳۹۸
  • آخرین ها
  • پربحث ترین
  • پرمخاطب ترین