پیش‌بینی برداشت یک هزار و 600 کیلوگرم زعفران در نطنز

پیش‌بینی برداشت یک هزار و 600 کیلوگرم زعفران در نطنز

پیش‌بینی برداشت یک هزار و 600 کیلوگرم زعفران در نطنز
4 آبان 1398, 14:45 / کد خبر:76909
مدیر جهاد کشاورزی نطنز گفت: با آغاز فصل برداشت زعفران در نطنز، پیش‌بینی می‌شود امسال حدود یک هزار و 600 کیلوگرم زعفران خشک در این منطقه برداشت شود.

عبدالرضا مهدی بادی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، اظهار کرد: با آغاز برداشت زعفران از 240 هکتار از مزارع زیر کشت این محصول، پیش‌بینی می‌شود که یک هزار و 600 کیلوگرم زعفران خشک در نطنز برداشت شود.

وی با بیان اینکه برداشت زعفران از اواخر مهرماه شروع و تا پایان آبان ماه ادامه دارد، افزود: تولید زعفران از نظر اقتصادی صرفه بسیار خوبی دارد و در کنار سود حاصل از فروش محصول تولیدی، زمینه اشتغال‌زایی فصلی حدود 400 نفر از شهروندان شهرستان نطنز را به وجود می‌آورد.

مدیر جهاد کشاورزی نطنز گفت: مزایای کشت این گیاه سودآور در کنار مقاومت به خشکی و کم آب بودن در سال‌های اخیر کشت این محصول توانسته نقش سازنده‌ای در اقتصاد منطقه و تحقق اقتصاد مقاومتی داشته باشد.

وی در خصوص اعطای تسهیلات به کشاورزان، تصریح کرد: سعی شده با اعطای تسهیلات و همچنین حمایت از کشاورزان فعال در این بخش، زمینه توسعه کاشت زعفران در شهرستان نطنز فراهم شود.

مهدی بادی، خاطرنشان کرد: کشت زعفران در مناطق کوهستانی سابقه طولانی دارد و با توجه به نیاز آبی کم این گیاه، کشت آن در بخش کویری بادرود نیز با استقبال خوبی مواجه شده است.

ارسال دیدگاه

نظر خود را با سایر مخاطبان ما به اشتراک بگذارید

عکس خوانده نمی شود
روزنامه اصفهان امروز دوشنبه ۱۸ فروردین ۱۳۹۹، شماره 3758 ؛ 18 فروردین 1399
روزنامه اصفهان امروز  دوشنبه ۱۸ فروردین  ۱۳۹۹
  • آخرین ها
  • پربحث ترین
  • پرمخاطب ترین