ثبت وقف در شهرستان شاهین شهر رو به رشد است
0 -

ثبت وقف در شهرستان شاهین شهر رو به رشد است

ثبت وقف در شهرستان شاهین شهر رو به رشد است
11 آبان 1398, 09:46 / کد خبر:77063

اصفهان امروز؛ رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان شاهین شهر و میمه گفت: با توجه به اینکه شهرستان شاهین شهر و میمه جزء شهرستان های جدید و نوظهور است اما در عمل خیر ثبت وقف رو به رشد می باشد.

 حجت الاسلام والمسلمین مهدی قربانی در نشست خبری با اصحاب رسانه ضمن تاکید بر آگاهی رسانی مردم به عمل صالح و نیات وقف گفت: شهرستان شاهین‌شهر و میمه دارای ۲۲۸ رقبه موقوفات می‌باشد و این رقم نسبت به قدمت شهرستان رقم قابل توجهی است.

وی به عملیات‌های عمرانی بقاع متبرکه سطح شهرستان که با کمک خیرین طی شش ماه اول سال انجام شده است اشاره کرد و گفت: در امامزاده سیده صالحه خاتون (س) واقع در شهر ازان تکمیل رواق امام زاده با حدود ۴ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال، نصب ضریح جدید با کمک خیرین در امامزاده یوسف(ع) واقع در روستای سه با هزینه ای در حدود یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون ریال انجام شده است و در این راستا مرمت، گچ کاری حرم ،فضا سازی محوطه این امامزاده تا پایان سال به اتمام خواهد رسید. رئیس اداره اوقاف ادامه داد: امام زاده قاسم (ع) مورچه خوردت که یکی از مکان های شاخص شهرستان محسوب می شود فضا سازی شده و طی برنامه‌ای در چند روز آینده تمامی قبور متحدالشکل خواهند شد، همچنین نقاشی و آینه کاری داخلی امامزاده سید محمد (ع) باغمیران با کمک خیرین انجام شده است و تا پایان سال به اتمام خواهد رسید.

قربانی به امامزاده شاه نعمت الله(ع) گز اشاره کرد و گفت: طرح جامع این امامزاده به تایید رسیده و عملیات عمرانی آن با یک هزار و ۲۰۰ متر رواق و هزینه ۴ میلیارد ریال آغاز شده است.

وی عنوان کرد: در این شهرستان ۳ امامزاده قاسم(ع) مورچه خورت سیده صالحه خاتون(س) ازان و سید یوسف (ع)سه قابلیت زائرسرا را دارند که ظرفیت گردشگری را نیز در خود جای داده اند و هر ساله به مناسبت‌های مختلف میزبان زائران از شهرهای نزدیک و دور می باشند .

حجت الاسلام قربانی در پایان از وقف سخن گفت و افزود: وقف ماندگار است و بسیاری از افراد در طول سال کارهای خیر انجام می‌دهند که موقت است اما با وقف کردن کار خیر خود را ماندگار و برکات آن را تداوم دار می کنند و نکته جالب در وقف عدم خرید و فروش و یا هدیه دادن آن می باشد ،برخی از موقوفات در کشور به ۹۰۰ سال پیش برمی‌گردد و در شهر اصفهان ۷۰ درصد بیمارستان ها موقوفه می‌باشند

وی بیان داشت: ما در شهرستان شاهین شهر و میمه به وقت های درمانی به ویژه برای افراد بی بضاعت، وقت برای تحصیل افرادی که به خاطر نداشتن شرایط مالی ترک تحصیل کرده‌اند و همچنین امور قرآنی و سطح معرفتی نیاز داریم.

رئیس اداره اوقاف افزود‌: پایانه مسافربری شیشه ای شاهین شهر موقوفه است که طی برنامه ریزی های انجام شده زمین های اطراف آن به طرح های خدماتی اختصاص یافته است و به زودی شاهد اتفاق های خوبی در این رابطه خواهیم بود.

ارسال دیدگاه

نظر خود را با سایر مخاطبان ما به اشتراک بگذارید

عکس خوانده نمی شود
روزنامه اصفهان امروز پنج شنبه 14 آذر ۱۳۹۸، شماره 3672 ؛ 14 آذر 1398
روزنامه اصفهان امروز پنج شنبه 14 آذر ۱۳۹۸
  • آخرین ها
  • پربحث ترین
  • پرمخاطب ترین