جشنواره به در باغبادران برگزار می شود

جشنواره به در باغبادران برگزار می شود

جشنواره به در باغبادران برگزار می شود
11 آبان 1398, 12:52 / کد خبر:77067
شهردار باغبادران گفت: دومین جشنواره محصولات باغی و کشاورزی باغبادران با عنوان "طلای زرد باغبهادران" در روزهای ۱۶ و ۱۷ آبان‌ماه در پارک ساحلی شهر باغبادران برگزار می‌شود.
حجت‌الله امینی در جمع خبرنگاران با اشاره به قابلیت‌های فراوان بخش کشاورزی در باغبادران برای برندسازی و تقویت صادرات، اظهار کرد: شهر ساحلی باغبادران و روستاهای بخش باغبهادران با برخورداری از طبیعتی بکر و زمین‌های حاصلخیز، ظرفیت بالایی در تولید محصولات کشاورزی و باغی همچون گردو، بادام و بِه دارد.
  وی افزود: بِه از جمله محصولات باغی باغبادران است که می‌توان آن را به یک برند تبدیل کرد، زیرا این محصول خواص بسیاری داشته و در طبخ غذا مورد استفاده قرار گرفته و دمنوش و مربای آن نیز در بین ایرانیان مورد اقبال قرار گرفته است.
  شهردار باغبادران تصریح کرد: این ویژگی‌ها سبب شده مدیریت شهری باغبادران برای برگزاری جشنواره بِه برنامه‌ریزی کند تا جایگاه این محصولات با نام باغبادران به کشور معرفی شود.
  امینی ادامه داد: برگزاری جشنواره‌های محصولات باغی و کشاورزی مختلف از جمله برنامه‌هایی است که مدیریت شهری باغبادران در راستای معرفی ظرفیت‌های باغی و کشاورزی بخش باغبهادران و جلوگیری از واسطه‌گری در این بخش مورد توجه قرار داده است.
  وی با اشاره به اهمیت رونق گردشگری با استفاده از ظرفیت سفره غذاهای ایرانی، اضافه کرد: معرفی غذاهای محلی می‌تواند زمینه‌ساز توسعه گردشگری در باغبادران را که امروزه به عنوان یک ظرفیت و جاذبه گردشگری تبدیل است را فراهم کند.
  شهردار باغبادران گفت: ایجاد رونق اقتصادی بدون واسطه برای تولیدکنندگان محصولات کشاورزی و مصرف‌کنندگان یکی از دیگر اهداف برگزاری جشنواره بِه است، سرمایه‌گذاری برای تولید محصولات و برندسازی در این زمینه می‌تواند موجب ایجاد اشتغال و درآمد پایدار برای خانواده‌های بخش باغبهادران شود.
دومین جشنواره محصولات باغی و کشاورزی باغبادران با عنوان "طلای زرد باغبهادران" در روزهای ۱۶ و ۱۷ آبان‌ماه در پارک ساحلی شهر باغبادران برگزار می‌شود.
ارسال دیدگاه

نظر خود را با سایر مخاطبان ما به اشتراک بگذارید

عکس خوانده نمی شود
روزنامه اصفهان امروز پنج‌شنبه ۳ بهمن ۱۳۹۸، شماره 3717 ؛ 03 بهمن 1398
روزنامه اصفهان امروز پنج‌شنبه ۳ بهمن ۱۳۹۸
  • آخرین ها
  • پربحث ترین
  • پرمخاطب ترین