افسوس کروبی و ابطحی از آسیبی که دولت روحانی زد

افسوس کروبی و ابطحی از آسیبی که دولت روحانی زد

افسوس کروبی و ابطحی از آسیبی که دولت روحانی زد
9 شهریور 1400, 10:53 / کد خبر:771773
محمد علی ابطحی، چهره اصلاح طلب و رئیس دفتر خاتمی در دولت اصلاحات با انتشار پستی در صفحه اینستاگرام خود از دیدارش با مهدی کروبی از سران فتنه سال ۸۸ خبر داده است.
روز گذشته (دوشنبه ۸ شهریور) محمد علی ابطحی، چهره اصلاح طلب و رئیس دفتر خاتمی در دولت اصلاحات با انتشار پستی در صفحه اینستاگرام خود از دیدارش با مهدی کروبی از سران فتنه سال ۸۸ خبر داد.
  
   روزنامه جوان درباره این پست اینستاگرامی ابطحی می‌نویسد:‌ آنچنان که در متن ابطحی آمده، کروبی می‌تواند درخواست ملاقات افراد را بدهد و آن‌ها به منزل او دعوت می‌شوند. زیرا او نوشته که دیدار او با کروبی اینگونه رخ داده که «برادران بالا زنگ زدند که دوسه بار است آقای کروبی اسم شما را داده‌اند برای ملاقات، اگر خودتان موافقید قرار بگذاریم.»‌
  ابطحی به صحبت خود با کروبی در مورد انتخابات ریاست جمهوری ۸۴ اشاره کرده و گفته من با کروبی هم نظر بودم در اینکه «استراتژیک‌ترین اشتباه اصلاح‌طلبان در آن تاریخ بود.» به نظر می‌رسد عدم داشتن کاندیدای واحد را که بسیاری از اصلاح‌طلبان دلیل شکست خود در انتخابات می‌دانند، مورد اشاره ابطحی و کروبی باشد. در مورد دولت روحانی هم ابطحی از حرف مشترک خود و کروبی نوشته: «از دوران آقای روحانی هم صحبت به میان آمد. از آسیبی که دولت او به همه ما‌ها زد حرف زدیم و از یأسی که به وجود آمد افسوس خوردیم.» ابطحی در بخشی از متن نوشته است: «حس مشورت دهی‌ام گل کرده بود، به برادران بالا هم گفتم امتیاز رفع حصر را به دولت روحانی نمی‌خواستید بدهید، اوکی. الان در مجموعه یک دست اگر یک روز صبح بساط حصر را جمع کنید و بروید، هیچ اتفاقی نمی‌افتد.»
  ابطحی، اما نگفته که آیا توصیه‌ای به کروبی داشته که تغییری در مواضع رادیکالی خود که بتواند مسیر رفع حصر را هموار کند، بدهد یا خیر. ابطحی در جریان دادگاه‌های ۸۸ گفته بود که حامیان سران فتنه گرچه از رفع حصر آن‌ها می‌گویند، اما اشاره نمی‌کنند که چه اقدامات آشوب طلبانه‌ای از سوی آن‌ها انجام شد که نظام را مجبور به حصر کرد و در طول این سال‌ها هم آن‌ها از این اقدامات خود اعلام بازگشت نکردند و قدمی برای تغییر برنداشتند.
  روزنامه کیهان نیز درباره این دیدار نوشت: تعبیر ابطحی درباره آسیب زدن دولت روحانی به اصلاح‌طلبان در حالی است که اصلاح‌طلبان بسیاری در دولت روحانی، از وزارت و معاونت رئیس‌جمهور تا معاونت وزرا و استانداران و مدیران شرکت‌های اقتصادی زرخیز، پست گرفتند و ضمنا ریل انحرافی دولت در اعتماد به غرب، ‌اشرافی‌گری، سیأسی‌کاری، حاشیه‌سازی و معطل گذاشتن اولویت‌ها و مسئولیت‌ها، همان ریلی است که اصلاح‌طلبان در گذشته در پیش گرفته و سپس پیش پای دولت روحانی گذاشته بودند.
  به عبارت دیگر، عملکرد دولت روحانی با همه خسارت‌ها و یأس‌آفرینی‌هایش، در نسخه و اجرا، زیر سر خود اصلاح‌طلبان است و آنها نمی‌توانند حالا که از امتیازت دولت بهره برده‌اند و آن دولت به سر آمده، میان خود و روحانی فاصله‌گذاری کنند یا خود را مبرّا سازند.
ارسال دیدگاه

نظر خود را با سایر مخاطبان ما به اشتراک بگذارید

عکس خوانده نمی‌شود
روزنامه اصفهان امروز پنج شنبه ۲۵شهریور ۱۴۰۰، شماره 4167 ؛ 25 شهریور 1400
روزنامه اصفهان امروز پنج شنبه ۲۵شهریور ۱۴۰۰
  • آخرین ها
  • پربحث ترین
  • پرمخاطب ترین