۱۶ شهردار منتخب مراکز استانها چه کسانی هستند؟ + گرایش سیاسی و تعداد آرا

۱۶ شهردار منتخب مراکز استانها چه کسانی هستند؟ + گرایش سیاسی و تعداد آرا

۱۶ شهردار منتخب مراکز استانها چه کسانی هستند؟ + گرایش سیاسی و تعداد آرا
10 شهریور 1400, 08:38 / کد خبر:771893
پس از انتخاب اعضای ششمین دوره شورای شهر و روستا در سراسر کشور و برگزاری مراسم سوگند منتخبین روند تعیین شهرداران آغاز شد و تاکنون برخی از شهرداران انتخاب شده‌ و اسامی آنها برای تایید به وزارت کشور ارسال شده است.
درپی آغاز فرآیند انتخاب شهرداران جدید پس ادعای سوگند اعضای ششمین دوره شورای شهر و روستا بسیاری از شهرستان‌های سراسر ایران سکاندار جدید شهر را شناختند و اسامی افراد منتخب برای تایید نهایی توسط شورای  به وزارت کشور ارسال شد تا پس از تایید وزارت کشور رسماً کلید شهر تحویل منتخب جدید بشود.
این درحالی است که با درنظر گرفتن جایگاه شهرداری مراکز استان و اهمیت این شهرها انتخاب شهردار مرکز استان روندی حساس‌تر از سایر شهرستان‌ها دارد، چون قرار است کلید شهر مرکز استان در اختیار فرد منتخب قرار گیرد و وی لازم است  با اتکاء به تجارب، سوابق مدیریتی و توانمندی‌های خود بتوانند روند مدیریت شهری در این مناطق را آنطور که شایسته است ادامه دهد.
به همین دلیل، اگرچه برخی از مراکز استان شهردار منتخب خود را شناخته‌اند و اسامی افراد منتخب برای تایید به وزارت کشور ارسال شده اما رایزنی‌ها و بررسی سوابق منتخبین آن دسته از مراکز استان که هنوز اعضای شورای شهر در آن به جمع‌بندی نرسیده‌اند ادامه دارد و باید تا قبل از اتمام مهلت قانونی گزینه‌نهایی و منتخب شورای شهر رسماً اعلام شود تا وزارت کشور نیز بعد از بررسی نهایی این انتخاب را تایید کند.
در ادامه فهرست اسامی شهرداران منتخب 16 مرکز استان در سراسر کشور را می‌بینیم که منتظر تایید نهایی در وزارت کشور بوده و باقی مراکز استان نیز به زودی و قبل از اتمام مهلت قانونی شورای شهر با نام شهردار منتخب آشنا خواهند شد، هرچند تا قبل از این روند یا شهرداران قبلی یا سرپرست مدیریت امور شهری را برعهده خواهد داشت.

ارسال دیدگاه

نظر خود را با سایر مخاطبان ما به اشتراک بگذارید

عکس خوانده نمی‌شود
روزنامه اصفهان امروز پنج شنبه ۲۵شهریور ۱۴۰۰، شماره 4167 ؛ 25 شهریور 1400
روزنامه اصفهان امروز پنج شنبه ۲۵شهریور ۱۴۰۰
  • آخرین ها
  • پربحث ترین
  • پرمخاطب ترین