جشنواره بِه کمک شایانی به فروش و برندسازی این محصول می کند
0 -

جشنواره بِه کمک شایانی به فروش و برندسازی این محصول می کند

جشنواره بِه کمک شایانی به فروش و برندسازی این محصول می کند
15 آبان 1398, 19:42 / کد خبر:77235
شهردار باغبادران گفت:محصولات باغی باغبادران علاوه بر تامین نیاز داخلی، ظرفیت‌های مطلوب صادراتی به ویژه به کشورهای حاشیه خلیج فارس را دارند و این تمایل نیز در این کشورها دیده می‌شود ازاین رئ برگزاری جشنواره کمک شایانی به فروش و برندسازی اینگونه محصولات در باغبادران خواهد داشت.
حجت الله امینی در نشست هماهنگی برگزاری جشنواره «بِه،طلای زرد باغبادران» اظهار کرد: شهرستان لنجان از سابقه‌ای کهن در حوزه کشاورزی برخوردار بوده و بخش باغبهادران از جمله مناطق بسیار مستعد و حاصلخیز این شهرستان بوده که کشاورزی مردمان آن آمیختن با آداب، سنن و فرهنگ بومی است.
وی با اشاره به مرغوبیت میوه های باغی شهر و روستاهای بخش باغبهادران، افزود: محصولات و میوه های باغات باغبادران از کیفیت منحصر به فردی برخوردار بوده و به دلیل حضور گردشگران در شهر باغبادران این محصولات مشتریان متعددی را نه تنها از داخل استان، بلکه از نقاط مختلف کشور به خود جذب کرده است.
شهردار باغبادران برندسازی، به ارزش یک کالا افزوده و اعتماد مصرف کنندگان را به خود جلب می کند،تصریح کرد: تمایل به خرید محصولاتی چون بِه، گردو و بادام باغبادران از کشاورزان نشان دهنده این مهم است که این محصولات ظرفیت برندسازی را دارند چراکه مهم‌ترین عامل اصلی در فروش محصولات کشاورزی، اعتماد است.
وی ادامه داد: محصولات باغی باغبادران علاوه بر تامین نیاز داخلی، ظرفیت‌های مطلوب صادراتی به ویژه به کشورهای حاشیه خلیج فارس را دارند و این تمایل نیز در این کشورها دیده می‌شود ازاین رئ برگزاری جشنواره کمک شایانی به فروش و برندسازی اینگونه محصولات در باغبادران خواهد داشت.
امینی اضافه کرد: صنایع تبدیلی یکی از فقیرترین بخش‌های کشاورزی در باغبادران است و این درحالیست که این مهم جایگاه ویژه ای در ایجاد ارزش افزوده دارد اما متاسفانه باغبادران از نظر صنایع تبدیلی و بسته‌بندی بسیار ضعیف است و باید در این خصوص نیز اقدامات لازم صورت گیرد.
وی با بیان اینکه برگزاری جشنواره های مختلف نقش مثری در نهادینه‌سازی، جریان سازی، ظرفیت سازی و ترویج حقوق شهروندی دارد، عنوان کرد: شهروندان اخلاق‌مدار، قانون‌مدار و مشارکت‌جو از سرمایه‌های فرهنگی، اجتماعی شهر به شمار می آیند چراکه ایفای نقش شهروندی مستلزم جامعه‌پذیری است، و برگزاری این جشنواره هایی چون جشنواره بِه می تواند افزایش میزان مشارکت شهروندان را در توسعه شهر رقم بزند.
شهردار باغبادران خاطرنشان کرد: جشنواره بِه طلای زرد باغبادران پنجشنبه و جمعه هفته جاری برگزار خواهد شد و برپایی غرفه فروش محصولات کشاورزی همچون بِه، گردو، بادام و خشکبار باغبادران، اجرای برنامه های شاد و مفرح همچون استندآب کمدی، موسیقی سنتی، ارائه آموزش های شهروندی و برنامه های مفرح فرهنگی از جمله بخش هایی است که در این جشنواره برای شهروندان اجرا می شود.
ارسال دیدگاه

نظر خود را با سایر مخاطبان ما به اشتراک بگذارید

عکس خوانده نمی شود
روزنامه اصفهان امروز شنبه 16 آذر ۱۳۹۸، شماره 3673 ؛ 16 آذر 1398
روزنامه اصفهان امروز شنبه 16 آذر ۱۳۹۸
  • آخرین ها
  • پربحث ترین
  • پرمخاطب ترین