"بِه" باغبادران گرچه دو حرف است اما، حرف ندارد
0 -

"بِه" باغبادران گرچه دو حرف است اما، حرف ندارد

"بِه" باغبادران گرچه دو حرف است اما، حرف ندارد
16 آبان 1398, 09:17 / کد خبر:77238
شهر باغبادران دیرگاهی است بدلیل بهره مندی از ثروت غنی و بی پایان بنام،"زاینده رود" خواستگاه طبیعتی زیبا و کم نظیر بوده، شهری چهارفصل که هر فصلش وصف العینی از بهشت برین بر روی زمین است.
اعضای شورای اسلامی شهر باغبادران در یادداشتی با اشاره به اهداف برگزاری جشنواره"بِه" در باغبادران نوشتند؛
شهر باغبادران دیرگاهی است بدلیل بهره مندی از ثروت غنی و بی پایان بنام،"زاینده رود" خواستگاه طبیعتی زیبا و کم نظیراست.شهری چهارفصل که هر فصلش وصف العینی از بهشت برین بر روی زمین است، و شهروندانی که گویی مهربانی و مهمان نوازی را از "زاینده رود"، و تاریخچه کهن، فرهنگ و اصالت را از درختان ستبر و کهنسال این دیار به ارث برده اند.
بدلیل شرایط مذکور و نیز هوای دلنواز و خاکی مساعد، کشاورزی در این شهر بسیار پررونق است، وفور نعمت های الهی و جاذبه های گردشگری سبب شده باغبادران را نگین لنجان و بهشت اصفهان نام نهند، که آوازه اش در ایران عزیزمان پیچیده و نامش به چشم توریست هایی که گاه به گاه به این شهر سفر می کنند خوش بدرخشد.
گردو، بادام و بِه، از جمله محصولات با کیفیت و ارگانیک باغبادران به شمار می آیند که در حجم وسیعی تولید می شوند؛ اما مشکلاتی از جمله فقدان تعاونی ها و مراکز خاص جهت ساماندهی عرصه و تقاضای این محصولات ارزشمند بصورت منسجم و همچنین عدم وجود کارگاه ها و مرکز بسته بندی محصولات جانبی یا خروج این محصولات از شهر و بخش بدون درج نام و شناسه ای از باغبادران از دغدغه های کشاورزان عزیز می باشد.
ازاین رو برگزاری جشنواره « بِه » تمهیداتی را جهت فروش حداکثری این محصول و صنایع غذای مرتبط با آن بعمل می آورد که نه تنها رونق کسب و کار کشاورزان این خطه را در بَردارد بلکه باعث ایجاد انگیزه ای در جهت افزایش کیفی و کمی تولید محصولات در سال های آتی نیز می گردد.
برندسازی « بِه » از دیگر اهداف برگزاری این جشنواره است که نوعی هویت بخشی به این محصول و شناسنامه دار کردن آن محسوب می گردد چراکه گامی بلند در جهت سیر تکاملی عرضه و تقاضای آن می باشد و قطعاً شهر باغبادران را بیش از پیش معرف عام و خاص می گرداند .
یکی از دستاوردهای برگزاری این جشنواره استفاده از ظرفیت های بومی_محلی در جهت برگزاری هرچه بهتر این جشنواره می باشد که نوعی تعاون ، اتحاد و همدلی را در بین شهروندان به نمایش می گذارد .
گرچه برگزاری این جشنواره به ظاهر مقطعی و کوتاه مدت است اما، تأثیرات بسزایی جهت ایجاد روحیه اشتغال و درآمدزایی به شهروندان خواهد داشت .
مهیا کردن محلی برای عرضه مستقیم محصولات با قیمت متعادل و کیفیت بالا از دیگر اهداف برگزاری جشنواره می باشد که روستاهای فرادست و فرودست باغبادران و مجموعه یکدلی از بخش باغبهادران نیز در این راستا گام موثری بر می دارند؛ لذا شورای اسلامی شهر و مدیریت شهری باغبادران برآن شدند جهت نیل به این اهداف گامی در راستای برگزاری جشنواره "بِه" بردارند تا ثابت کنند "بِه" باغبادران گرچه دو حرف است اما، حرف ندارد .


                                                                                      اعضای شورای اسلامی شهر باغبادران
ارسال دیدگاه

نظر خود را با سایر مخاطبان ما به اشتراک بگذارید

عکس خوانده نمی شود
روزنامه اصفهان امروز سه شنبه 19 آذر ۱۳۹۸، شماره 3676 ؛ 19 آذر 1398
روزنامه اصفهان امروز سه شنبه 19 آذر ۱۳۹۸
  • آخرین ها
  • پربحث ترین
  • پرمخاطب ترین