اجرای طرح آهن یاری در مدارس دخترانه اصفهان
0 -

اجرای طرح آهن یاری در مدارس دخترانه اصفهان

اجرای طرح آهن یاری در مدارس دخترانه اصفهان
20 آبان 1398, 15:50 / کد خبر:77407

به گفته رئیس اداره سلامت و تندرستی آموزش‌وپرورش استان اصفهان، طرح آهن یاری در همه مدارس متوسطه اول و دوم دخترانه استان اجرایی می‌شود و ۱۶ عدد قرص آهن بین دانش‌آموزان برای مصرف چهارماهه توزیع می‌شود.

حسین عباسیان در مورد برنامه‌های سلامت‌محور در مدارس استان، به ایمنا گفت: از جمله طرح‌های سلامت‌محوری که در مدارس استان دنبال می‌شود می‌توان به طرح آهن یاری، فلورایدتراپی، توزیع ویتامین D اشاره کرد. او با اشاره به اینکه طرح فلورایدتراپی در همه مدارس ابتدایی استان اجرا می‌شود، تصریح کرد: این طرح با همکاری دانشگاه علوم پزشکی استان در همه دو هزار و ۹۰۶ مدرسه مقطع ابتدایی از اول تا ششم سالانه دو مرتبه فلورایدتراپی توسط کارشناسان مراکز بهداشتی استان در مدارس صورت می‌گیرد. رئیس اداره سلامت و تندرستی آموزش‌وپرورش استان اصفهان در خصوص طرح آهن یاری مدارس، اظهار کرد: این طرح در همه مدارس متوسطه اول و دوم دخترانه استان اجرایی می‌شود که قرص آهن توسط مرکز بهداشت استان در اختیار آموزش‌وپرورش و مدارس قرار می‌گیرد به نحوی که ۱۶ قرص آهن بین دانش‌آموزان برای مدت ۴ ماه توزیع می‌شود تا به طور هفتگی یک قرص مصرف آهن مصرف کنند. او توزیع قرص ویتامین D را از دیگر اقدامات اداره سلامت استان دانست و گفت: توزیع ویتامین D در ۵۰ درصد مدارس متوسطه دخترانه و پسرانه استان توزیع می‌شود که دلیل این توزیع ۵۰ درصدی کمبود اعتبارات مالی برای تأمین هزینه این قرص بوده است. عباسیان در خصوص تمهیدات این اداره برای آلودگی هوا گفت: در بحث بیماری‌های واگیر و غیر واگیر مانند سالک، ایدز، صرع، دیابت و بیماری‌های قلبی آموزش‌های لازم و بازدیدها از مدارس صورت می‌گیرد همچنین طرح سفیران سلامت با محوریت آگاه‌سازی دانش آموزان به پیشگیری و کنترل بیماری‌ها در مدارس اجرایی می‌شود.

۱۸ خوراکی ممنوع برای بوفه مدارس

او در مورد طرح دادرس گفت: در پایه هشتم متوسطه از طریق هلال‌احمر آموزش‌های لازم امداد و نجات انجام می‌شود همچنین طرح پیشگیری از معلولیت‌های بعد از ازدواج هم در مدارس متوسطه توسط بهزیستی استان اجرا می‌شود. رئیس اداره سلامت و تندرستی آموزش‌وپرورش استان اصفهان در خصوص کنترل تغذیه و مواد بوفه‌های مدارس استان تصریح کرد: توزیع ۱۸ قلم مواد خوراکی در مدارس شامل انواع یخمک، نوشابه گازدار و ماءالشعیر، دوغ گازدار، آدامس‌های قندی، سوسیس، کالباس و همه فرآورده‌های حاوی سوسیس و کالباس، انواع همبرگر دستی بدون بسته‌بندی و فاقد مجوز بهداشتی، سالاد الویه، لواشک، آلوچه‌های فاقد شرایط بهداشتی، آب‌نبات‌هایی که به سطح دندان بچسبد، آبمیوه‌های قندی، فلافل و سمبوسه، اشترودل، پاستیل، بستنی یخی، خیارشور و انواع سس‌ها، انواع دونات و پیراشکی، فرآورده‌های غلات حجیم‌شده، انواع چیپس‌ها و ذرت غیرمجاز و ممنوع است.

ارسال دیدگاه

نظر خود را با سایر مخاطبان ما به اشتراک بگذارید

عکس خوانده نمی شود
روزنامه اصفهان امروز یکشنبه 24 آذر ۱۳۹۸، شماره 3680 ؛ 24 آذر 1398
روزنامه اصفهان امروز یکشنبه 24 آذر ۱۳۹۸
  • آخرین ها
  • پربحث ترین
  • پرمخاطب ترین