هشتمین طرح ملی دادرس در مدارس اصفهان آغاز شد
0 -

هشتمین طرح ملی دادرس در مدارس اصفهان آغاز شد

هشتمین طرح ملی دادرس در مدارس اصفهان آغاز شد
25 آبان 1398, 12:00 / کد خبر:77491
رئیس ‌جمعیت هلال احمر شهرستان اصفهان گفت: آئین افتتاحیه هشمتین طرح ملی ‌دادرس همزمان با آغاز هفته وحدت و میلاد پیامبر اکرم (ص) و امام جعفر صادق (ع) و هفتاد و دومین سالروز تاسیس سازمان جوانان با ‌حضور مسئولین استانی و شهرستانی به میزبانی اداره آموزش و پرورش ناحیه سه برگزار شد.

به نقل از جمعیت هلال احمر، شهریار انصار با اشاره به شعار "مهربان خواهیم ماند"، اظهار کرد: هدف از برگزاری این طرح ارائه آموزش‌های امدادی به دانش آموزان، افزایش سطح ایمنی، بالا بردن سطح آمادگی آن‌ها در مقابل حوادث مختلف، کاهش خطرپذیری، و تقویت مهارت‌های ‌خودامدادی و دگر امدادی آنان ‌در مدارس است.

وی آشنایی ‌با ‌عملیات امداد و کمک‌های اولیه را یکی از ضرورت‌های اجتناب ناپذیر زندگی نسل ‌جوان ‌و نوجوان دانست ‌و افزود: اجرای طرح دادرس در مدارس ‌یکی از مؤثرترین طرح‌های ملی مشترک برای دستیابی به جامعه تاب آور است و به وسیله این طرح دانش آموزان خود را برای مقابله با حوادث طبیعی غیر مترقبه آماده کرده که این امر منجر به کاهش آسیب‌های مختلف ناشی از  این حوادث خواهد شد.

انصاری ‌با بیان اینکه سال گذشته هفتمین دوره طرح ملی دادرس در ۹۰ مدرسه شهرستان اصفهان اجرا و حدود ۲ هزار و ۷۰۰ دانش آموز تحت پوشش این طرح قرار گرفتند،  تصریح کرد: در این فعالیت دانش آموزان مهارت‌های هشت گانه پناه‌گیری و خروج اضطراری، اطفاء حریق، حمل مصدوم، احیای قلبی و ریوی، چادرزنی، شکسته‌بندی ‌و آتل‌بندی، پانسمان و بانداژ  و ارزیابی اولیه مصدوم را به صورت تئوری و عملی فرا می‌گیرند.

وی ‌تاکید کرد: اجرای سرود دادرس، بریدن نمادین کیک افتتاحیه هشتمین دوره دادرس، برپایی چادر سلامت توسط دادرسان دوره قبل، تقدیر از مدیران برتر هفتمین دوره و اجرای دکلمه توسط دانش آموزان از دیگر برنامه‌های اجرا شده در آیین افتتاحیه هشمتین طرح ملی دادرس بود.

ارسال دیدگاه

نظر خود را با سایر مخاطبان ما به اشتراک بگذارید

عکس خوانده نمی شود
روزنامه اصفهان امروز پنج شنبه 21 آذر ۱۳۹۸، شماره 3678 ؛ 21 آذر 1398
روزنامه اصفهان امروز پنج شنبه 21 آذر ۱۳۹۸
  • آخرین ها
  • پربحث ترین
  • پرمخاطب ترین